Back to DUŻE PSY

Preto

PRETO P 86/05/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA:
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2021

Kategoria:

Opis

Preto to młodziutki, bardzo otwarty i wesoły psiak. Wylewnie wita każdego, kto podejdzie do jego boksu, a gdy już wie, że wyjdzie na spacer, to jego radości nie ma końca. Bez problemu pozwala na założenie akcesoriów spacerowych i jak najszybciej chce opuścić boks.

Na smyczy niestety dość mocno ciągnie, ale na pewno jest to możliwe do wypracowania. W schronisku nie ma możliwości zapewnienia mu odpowiedniej dawki aktywności każdego dnia, co również nie wpływa korzystnie na naukę spokojnego chodzenia na smyczy. Preto jest ciekawy wszystkiego i wszędzie chce być jak najszybciej. Mijanymi psami interesuje się i ekscytuje dość mocno, ale raczej jest to chęć poznania drugiego psiaka niż agresja i prawdopodobnie mógłby się dogadać z innym psem. Aktualnie nie ma wyrobionej najlepszej kondycji i szybko się męczy, ale jest bardzo energicznym psiakiem i zapewne przy regularnych spacerach i treningach świetnie nada się na dłuższe wycieczki czy wspólne bieganie.

To piesek, który w niektórych kwestiach potrzebuje jeszcze trochę wychowania, ale jest bardzo pozytywnie nastawiony do człowieka i na pewno będzie można nauczyć go wielu rzeczy. Pierwsze kroki na tej drodze zostały już poczynione, ponieważ psiaczek pięknie wykonuje komendę „siad”. Dalszą naukę, mamy nadzieję, będzie kontynuował już w nowym domu.

Kontakt do wolontariuszki512 24 15 28; 600 880 529