Back to DUŻE PSY

Pluto

PLUTO P 63/04/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2010 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: kwietnia 2018 r., wcześniej w 2011r

Kategoria:

Opis

Pluto po raz pierwszy trafił do schroniska w 2011 roku, jako roczny podrostek. Po kilku miesiącach znalazł właścicieli, którzy obiecali o niego dbać. Początkowo wszystko wydawało się być w porządku, aż do ostatniej kontroli, którą inspektorzy wykonali 7 lat po adopcji. Pluto nie miał zapewnionych odpowiednich warunków do życia i wrócił za kraty schroniska. Do miejsca, do którego żaden pies nie chce wracać, ale paradoksalnie – to tu miał zapewnione lepsze warunki.

Pluto ma obecnie 9 lat, jest dość dużym psem, o charakterystycznie wydłużonym pyszczku. Jest psem pozbawiony agresji, pozytywnym, przyjacielskim w stosunku do ludzi. Grzecznie spaceruje, umie chodzić na smyczy, choć zdarza mu się pociągnąć prowadzącą go osobę. Chętnie biega za piłką i przemierza dłuższe trasy spacerowe. Uwielbia się przytulać, znanym osobom wkłada pysk na kolana i prosi o głaskanie. W boksie mieszka sam, ale toleruje większość psów. Koty nie wzbudzają w nim ekscytacji, więc jest szansa, że i z nimi by się dogadał.

Pluto czasem, w ekscytacji, wskakuje na człowieka i podszczypuje go zębami. Jest to nawyk jeszcze z lat szczenięcych, który nie został wyeliminowany w domu, jednak nie jest bolesny ani szczególnie uciążliwy. Nie jest to zachowanie agresywne, należy jedynie uważać przy kontaktach z dziećmi, bo Pluto jest nieświadomy swojej wielkości.

Pluto czeka na dom już bardzo długo, tym razem taki z prawdziwego zdarzenia, już na zawsze.

Kontakt do wolontariusza: 698665562