Back to MAŁE SUKI

Pisanka

PISANKA P 30/12/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD GRUDNIA 2019

Kategoria:

Opis

Pisanka to młoda, niewielka, czarna suczka z charakterystycznymi jaśniejszymi obwódkami wokół oczu. Do schroniska trafiła w wyniku interwencji KTOZ. Wcześniej przebywała razem z ponad 20 innymi psami w stodole, a właściciel mimo dobrych chęci, nie radził sobie z taką ilością psów.

Warunki, w jakich przebywała, brak odpowiedniej socjalizacji i kontaktu z ludźmi doprowadziły do tego, że na początku pobytu w schronisku suczka była bardzo nieufna i wycofana. Nie znała smyczy, a każdy kontakt z człowiekiem był dla niej czymś przerażającym. Na szczęście od tamtego czasu zrobiła ogromne postępy. Potrafi już ładnie chodzić na smyczy, spacer jest dla niej przyjemnością, a człowiek okazał się nie taki straszny. Czasem pozwala się też delikatnie pogłaskać. Nadal jednak trzyma człowieka na dystans i trzeba jeszcze włożyć sporo pracy w to, aby bardziej się otworzyła i zaufała.

Z psami sunia dogaduje się bardzo dobrze, na spacery woli chodzić razem z innymi czworonogami, bez nich zdarza jej się panikować. Dlatego wskazane jest, aby w przyszłym domu miała towarzystwo innego, pewnego siebie i zrównoważonego psa, od którego mogłaby się uczyć.

Osoba zainteresowana jej adopcją powinna być przygotowana na jej wielokrotne odwiedziny, a później w domu na dalszą pracę i jej socjalizację. Pomocne tutaj mogą być smakołyki, które uwielbia. Pisanka to cudowna i delikatna suczka, która naprawdę zasługuje na szansę, a odpowiednia praca z nią pozwoli zyskać wspaniałą towarzyszkę życia.

Kontakt do wolontariusza: 505 080 464