Back to ADOPTOWANE

Pina

PINA P 112/07/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2021
ROZMIAR: MAŁA
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD LIPCA 2022

Kategoria:

Opis

Pina to młodziutka, niewielka, urocza suczka, która trafiła do schroniska przez Okno Życia z dwojgiem swojego rodzeństwa. Jej siostra i brat znaleźli już domy, niestety Pinie wciąż brakuje szczęścia. To psiak lękliwy i potrzebujący czasu, aby otworzyć się na opiekuna. Początkowo spacery polegały na wyniesieniu jej z boksu, postawieniu na trawniku, przeczekaniu chwili paniki i odniesieniu z powrotem… Po kilku podejściach do nauki spacerowania, Pinie udało się zrobić pierwsze kroki poza główne wejście, wkrótce potem wychodziła już poza schroniskowy parking, a obecnie zna już dokładnie wszystkie okoliczne spacerowe ścieżki, które przebywa z radością, ale niestety także i pewnym lękiem.

Pina boi się psów, a obcym wciąż nie daje się swobodnie pogłaskać. Na swoją zaufaną wolontariuszkę reaguje już jednak z radością i ekscytacją, wtula się w ramiona człowieka i widać jak bardzo potrzebuje czuć do kogoś zaufanie i miłość. Pina jest cudownym psem – delikatnym, wrażliwym i cichym, ale potrzebuje cierpliwego opiekuna, która da jej dokładnie tyle czasu, ile będzie potrzebowała, aby się otworzyć. Ta suczka sama wyjdzie ze swojej skorupki, jak tylko poczuje się bezpiecznie. Lubi smaczki i z pewnością dzięki nim da się przekonać do dotyku nowego człowieka. Ponieważ Pina prawdopodobnie nigdy nie mieszkała w „normalnym” domu i nie była właściwie socjalizowana (stąd zapewne lęk i wycofanie), z pewnością będzie potrzebowała czasu, by nauczyć się codziennej rutyny, z toaletą włącznie.

Pina mogłaby zamieszkać z drugim psem, o ile nie byłby nachalny. Mógłby to być starszy, spokojny pies, który nie oczekiwałby od niej dynamicznych zabaw i nie prowokowałby spięć. Równie dobrze mogłaby poradzić sobie w towarzystwie kota lub kotów, bo nie ma w niej cienia agresji i z pewnością nie podejmowałaby się ataków czy pogoni. Drugi zwierzak byłby dla niej wsparciem, gdyż mogłaby się od niego uczyć i otwierać na świat. Małe dzieci raczej nie byłyby dla Piny dobrymi towarzyszami, gdyż ten psiak potrzebuje spokoju i umiejętności kontrolowania swoich zachowań wobec niej.

Zapraszamy do poznania Piny, gdyż jej czułe spojrzenie i pragnienie bliskiej i przyjaźni z opiekunem, jakie okazuje już obecnie w schronisku, warte są czasu, który będzie trzeba poświęcić, aby nawiązać z nią taką relację.

Kontakt do wolontariusza: 607 675 555