Back to ADOPTOWANE

Pilar

PILAR P 119/11/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LISTOPADA 2022

Kategoria:

Opis

Pilar nie miała łatwego startu w życiu. Ta maleńka, bo ważąca 8 kilogramów sunieczka została odłowiona z ulicy razem z innymi psami. Obserwując jej zachowanie w pierwszych miesiącach spędzonych w schronisku, można stwierdzić, że nigdy nie miała domu; oszołomiona sytuacją, w której się znalazła, nie potrafiła zaufać człowiekowi, odmawiając nie tylko kontaktu z nim, ale także spacerów. Jednak dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy Pilar stopniowo zaczęła przekonywać się do ludzi i pokazała swój cudowny charakter.

Dziś cieszy się na spacery i akceptuje czułości. Zważywszy na jej trudną przeszłość i braki w socjalizacji z człowiekiem, tempo, w jakim robi postępy, jest wprost oszałamiające! Bardzo klarownie się komunikuje i jest chętna do współpracy, kiedy zrozumie, że opiekun rozumie ją i jej potrzeby. Dogaduje się z psami w kojcu, na spacerach nie interesuje się innymi czterołapymi, dopóki nie poczuje, że jej granice zostały przekroczone, wtedy może zaszczekać, choć nie ma w niej cienia agresji. Sunia ładnie chodzi na smyczy i kocha eksplorowanie terenu.

Niemniej jednak osoba, która zdecydowałaby się na adopcję, musi być świadoma, że Pilar jako pies, który nie zaznał życia w domowym zaciszu, musi od zera nauczyć się reguł życia z ludźmi. Niezbędna będzie nauka zachowywania czystości. Ważne jest również poszanowanie granic stawianych przez sunię, szczególnie zaraz po adopcji, ponieważ dopóki nie zaufa człowiekowi, może zachowywać się nerwowo. Najlepiej, gdyby trafiła do domu, w którym będzie miała możliwość odpoczynku w ciszy, oraz zapewnione długie spacery.

Kontakt do wolontariusza: 517 586 954