Back to ADOPTOWANE

Pikuś

PIKUŚ P 110/04/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2009 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Pikuś trafił do schroniska po wypadku, przywieziony przez policję. Na pewno miał swojego opiekuna, bo został znaleziony w obroży i ciągnął za sobą smycz, ale niestety nikt się po niego nie zgłosił. Ta sytuacja kompletnie go przerosła i na początku miał problem z odnalezieniem się w schroniskowej rzeczywistości. Nie chciał wychodzić na spacery, uciekał przed wolontariuszami, a gdy udało się go zachęcić do kontaktu, to przy zakładaniu smyczy warczał i szczekał. Na szczęście na spacerach był już spokojniejszy.

Po dwóch miesiącach Pikuś poczuł się już na tyle pewnie, że teraz pierwszy pcha się na spacer, lubi się przytulać, a najchętniej cały poświęcony dla niego czas przeznaczyłby na głaskanie, którego i tak będzie za mało.

Pikuś jest spokojnym pieskiem, nie toleruje przejawów agresji ze strony innych psów, jak i gwałtownych ruchów czy podniesionego głosu człowieka. Jeśli ma możliwość, to unika konfrontacji, a przyparty do muru ostrzegawczo warknie i może ugryźć. Idealnym miejscem dla niego byłby dom bez dzieci, zwłaszcza małych i rozbrykanych, może natomiast zamieszkać z innym spokojnym psem.

Pikuś nie ma problemów z chodzeniem na smyczy, po wypadku pozostała pamiątka w postaci podwiniętej łapki, która nie stanowi dla niego żadnego problemu. Informacje na temat stanu zdrowia Pikusia dostępne są w schroniskowym ambulatorium.

Kontakt do wolontariusza: Kinga (tel. 790231318), Ewelina (tel. 530189280), Ilona (tel. 609443221)