Back to ADOPTOWANE

Wafelek

WAFELEK P 31/10/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2018 r.

Kategoria:

Opis

Wafelek to młody i radosny psiak. Trafił do schroniska z licznymi potłuczeniami, do których mogło dojść podczas „kłótni” z innym psem bądź w wyniku niegroźnego wypadku. Piesek przeszedł operację cewki moczowej, po której na szczęście szybko stanął na nogi. Obecnie Wafelek czas spędzałby najchętniej na szalonych biegach i skokach z radości. To bardzo żywiołowy, ale czuły piesek. Ma krótką sierść i niezbyt wpadające w oko ciemnobrązowe umaszczenie, ale za to ten piękny chłopak wyróżnia się długą kufą i wielkimi oczami.

Na początku bał się zapinania na smycz i wychodzenia z boksu, ale po kilku dniach opanował lęk i teraz z wielką chęcią chodzi na spacery, ładnie maszerując na smyczy. Spuszczony wraca na zawołanie. Jest bardzo kontaktowy i wpatrzony w człowieka, stąd co rusz sprawdza, gdzie jest osoba, która wzięła go na wybieg. Uwielbia przytulanie i co chwilę prosi, żeby zwrócić na niego uwagę. Póki co nie zdarzyło się, by źle reagował na kogokolwiek.

Gdy jest na smyczy bądź gania po wybiegu, obszczekuje inne psy. Nie ma jednak szczególnych problemów z dogadywaniem się z nimi: mieszkał już i z suczkami, i z samcami i wszystko było między nimi w porządku. Nie jest przesadnie zazdrosny, ale na pewno potrzebuje dużo uwagi od opiekuna, więc gdyby adoptujący miał inne zwierzę, musiałby pamiętać, żeby rozłożyć uwagę i pieszczoty po równo, bo Wafelek na pewno mocno dopominałby się swoich praw.

Kontakt do wolontariusza:608 526 783