Back to ADOPTOWANE

Tofi

TOFI P 64/07/18
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2018 r.

Kategoria:

Opis

Tofi trafił do schroniska z interwencji. Podobno bywał agresywny do ludzi oraz do swojego psiego kolegi. Przez pierwsze dni w boksie był tak przerażony hałasami i nowym miejscem, że bał się ruszyć. Na spacer był wynoszony, gdyż kompletnie nie godził się z chodzeniem na smyczy- zapierał się, wywracał do góry brzuszkiem w odpowiedzi na najdelikatniejsze napięcie. Po paraliżującym strachu zostało na ten moment parę lęków- głównie przed dużymi autami i wszystkim co wydaje z siebie głośne dźwięki. Nauczył się chodzić na smyczy, nie płoszą go szczekające psy.

W boksie mieszkał z psim kolegą, którego sobie podporządkował. Tofi (mimo gabarytów dużego kota) potrafi się postawić psu wielkości bernardyna. Bywa zadziorny w kontaktach z samcami, na pewno polecałabym zapoznanie z ew. psem rezydentem.
W stosunku do wolontariuszy nie jest nieprzyjazny, wręcz przeciwnie- bardzo się stara przypodobać, uwielbia pieszczoty, nauczył się nieśmiało zachęcać do zabawy, sprzedaje też mnóstwo całusów. Zza krat udaje, że ma mordercze skłonności, natomiast w bezpośrednim spotkaniu jest dosyć nieśmiały w stosunku do nowych osób.
Tofi jest psem po przejściach, co przyszli adoptujący powinni mieć na uwadze. Dobrze by było odwiedzić go kilka razy przed adopcją, aby obie strony się dobrze poznały.
Dajcie szansę Tofiemu

Kontakt do wolontariusza: tel.: 787 863 969, 690 131 383, 604 415 982