Back to ADOPTOWANE

Pędziwiatr

PĘDZIWIATR P 121/04/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016 r.
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: 04.2019 r.

Kategoria:

Opis

Pędziwiatr to młody, trzyletni psiak, który znalazł się w schronisku, ponieważ błąkał się samotnie po ulicy. Choć nie był wówczas w najlepszej formie, uśmiechał się do wszystkich i radośnie rozdawał buziaki. Jego pozytywne nastawienie tak do ludzi, jak i do innych schroniskowych pensjonariuszy zjednało mu wielu fanów.

Pędziwiatr po kwarantannie trafił do szpitalika, gdzie został wykastrowany. Zabieg i rehabilitację zniósł bardzo dobrze, i obecnie cieszy się pełnym zdrowiem.

Kilkutygodniowy pobyt w schronisku sprawił, że przeszedł jeszcze jedną metamorfozę – za sprawą profesjonalnej kąpieli i dzięki zrównoważonej diecie mógł zaprezentować się w pełnej krasie szorstkowłosego trikolora. Pędziwiatr zewnętrznie przypomina jamnika (z klapniętymi uszkami i długim ogonem), jednak kolorystyką umaszczenia przywodzi na myśl berneńczyka, a szorstkim włosem i radosnym charakterem – terriera.

Na spacerach potrafi dać upust swojej energii, jednak nie przejawia tendencji do ucieczek, zawsze rozgląda się za swoim opiekunem, przywołany przybiega i od razu wystawia się do głaskania. Na smyczy nie ciągnie, jest dość lekki, więc nawet gdy coś go mocno zaintryguje, nie jest kłopotliwy w przyciągnięciu „do nogi”.

Pędziwiatr to taki psi ideał idealnie nadający się do domu zamieszkanego przez osobę samotną czy rodzinę z dziećmi. Wymaga poświecenia mu czasu, ale nie z powodu lęków separacyjnych tylko jego ogromnej potrzeby asymilacji ze „swoim” człowiekiem.

Polecamy chłopaka do adopcji od zaraz!

Kontakt do wolontariusza: 667 002 998