Back to ADOPTOWANE

Patka

PATKA P 45/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013
ROZMIAR: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Patka, wyglądająca jak skrzyżowanie miniaturowego husky i borsuka, wraz z dziesiątkami innych psów została ewakuowana z Ukrainy. Trudno jest sobie wyobrazić, jak taki delikatny i wrażliwy piesek zniósł wielokilometrową podróż. Mamy nadzieję, że najgorsze jest już za nią, choć dopiero własny kąt pozwoliłby jej prawdziwie odzyskać równowagę. Patka przebywa w schroniskowym szpitaliku, ponieważ dręczył ją kaszel. Okazało się, że jej problemy z tchawicą mają prawdopodobnie podłoże alergiczne i sunia nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Szczegółów na temat jej stanu zdrowia oraz przyjmowanych przez nią leków udzielą schroniskowi weterynarze.

Patka jest bardzo kruchą istotką, którą łatwo zestresować. Mieszka wspólnie z gromadką psiaków, które toleruje, ale za nimi nie przepada. Jest typem samotniczki, która nie lubi, gdy ktoś kręci się koło jej miski i zabiera uwagę opiekuna. Gdy wolontariusz wchodzi do boksu widać prawdziwą eksplozję radości Patki, ale zaraz potem górę biorą obawy, co też niebezpiecznego może ją spotkać poza szpitalnym boksem. Mimo że sunia bardzo lubi spacerować i węszyć w trawie, to nieznane miejsca i trasy spacerowe ją niepokoją. Patka czuje się bardziej zrelaksowana w miejscach, które zna i z osobami, które rozpoznaje. Świetnie się nada dla osoby, która nie planuje spędzać wiele czasu na spacerach, a chciałaby mieć psiego kompana. Nie powinna też trafić do domu z małymi dziećmi, ponieważ ich entuzjazm może być dla niej zbyt przytłaczający.

Patka potrafi się śmiać i cieszyć, jednak obecnie nie ma za wielu okazji do radości. To przyszły opiekun będzie miał okazję zobaczyć jak sunia się otwiera, zaczyna być coraz bardziej radosna i zrelaksowana, czuje się bezpieczna i kochana. Do tego potrzebny jest jednak spokojny dom, żeby na pyszczku Patki znów zawitała radość.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965