Back to ADOPTOWANE

Party

PARTY P 38/12/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2017
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: GRUDZIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Party przez 3 lata żył w hordzie 20 psów zgromadzonych w wiejskiej stodole, które były wprawdzie karmione, ale do tego sprowadzał się ich kontakt z człowiekiem. Pod tym linkiem znajduje się opis interwencji: https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/2913081742040639 Nic dziwnego, że większość lokatorów i lokatorek wspomnianego przybytku częściowo lub całkowicie zdziczała. Party sprawiał nam na początku trochę problemów, z którymi jednak częściowo już się uporał.

Party nie radzi sobie z samotnością w boksie, więc zamieszkuje w nim z innymi psami. Ładnie się z nimi dogaduje i często szuka u nich wsparcia. Podczas spaceru jednak koledzy boksowi źle wpływają na jego zachowanie, prowokując go do szaleństw na smyczy, stąd staramy się go oddzielić od współtowarzysza, co jest nie lada wyzwaniem, bo psiak póki widzi kolegę, stara się do niego wyrywać. Po zniknięciu współtowarzysza Party zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – pięknie spaceruje przy nodze, nie ciągnie na smyczy, reaguje na głos opiekuna. Podczas spaceru Party raczej obawia się obcych psów, stąd ich nie zaczepia. Chętnie częstuje się smaczkami i – co nietypowe u większości „stodołowych” dzikusów – lubi głaskanie! Party trochę unika dotyku człowieka, ale jest na dobrej drodze, by się z nim oswoić. Oczywiście potrzebuje jeszcze socjalizacji i zbudowania ściślejszej więzi z człowiekiem, jednak trudno to osiągnąć w warunkach schroniskowych. Psiak uwielbia wodę, a stres najchętniej rozładowuje dawaniem nura – najlepiej z głową – do każdej napotkanej miski z wodą lub kałuży 🙂

Party powinien trafić do doświadczonego, empatycznego opiekuna, który będzie potrafił zaopiekować się psiakiem lękowym i nie dopuści do jego ucieczki. Wszystko wskazuje na to, że szybciej nawiąże relację z opiekunem, jeśli będzie psim jedynakiem. Ten przemiły piesek czeka na nauczyciela, który naprawiłby to, co człowiek dotąd zaniedbał.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965, 605 43 77 86