Back to ADOPTOWANE

Panka

PANKA P 97/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Pankę dość długo próbowano odłowić na ulicach Krakowa, po tym jak znikł jej opiekun – bezdomny, z którym prowadziła wędrowny tryb życia. Początkowo – suczka całym ciałem i śnieżnobiałymi ząbkami demonstrowała paniczny strach przed człowiekiem oraz smyczą, którą nie wiadomo, co będzie chciał zrobić. Bała się nakładania obroży, próbowała się przed tym bronić, ale w końcu pojęła, że nikt nie chce zrobić jej krzywdy. Odkąd ją poznałam jest miłą, chociaż początkowo lekko wycofaną sunią, która pozwala sobie zakładać sprzęt spacerowy, nie tracąc przy tym cierpliwości. Okazała się być bardzo energiczna i ciekawska. Potrafi ładnie chodzić na smyczy, jednak wtedy gdy już jest nieco wymęczona. Na wybieg/spacerze zwykle ciągnie, ale z już zaraźliwą radością wypisaną na pyszczku. Gdy jest na wybiegu rozwija skrzydła i… zaczyna galopować. Biega w kółko jak w obłędzie, zachęcając oniemiałych wolontariuszy do zabawy. Lubi się wygłupiać, tarzać, pokazując brzuszek, podkładać się pod ręce, aby ją jeszcze wygłaskały. Doskonale odnajdzie się zarówno w bloku, jak i domu z ogrodem.

Panka uwielbia się kąpać. Początkowo miała lekkie opory przed wejściem do baseniku, ale wystarczyło dać jej chwilę czasu i zachęcić miłym słowem, aby zaczęła się pławić i chlapać na wszystkie strony. W boksie siedziała z kolegą i ich relacja wydawała się być bardzo poprawna. Aktualnie mieszka z inną suczką i tu widzimy jej skłonności do kontrolowania innego psa. Koleżankę straszy, odpędza od drzwi i człowieka. Gdy się ją upomni, natychmiast się uspakaja, ale kontakty między suczkami nadal są chłodne, bo na zasadach Panki. Dlatego przed adopcją zalecamy zapoznanie się z ew. psim rezydentem.

Jak wynika z obserwacji Panka doskonale odnajdzie się w domu spokojnym i świadomym prowadzenia lekko wycofanych psów. Kontakt z nastoletnim dzieckiem nauczonym odpowiedniego zachowania się przy zwierzakach nie powinien stanowić wyzwania. Z poprzedniego życia zostały Pance pozytywne skojarzenia z dziećmi i kobietami, gorsze z mężczyznami.

Kontakt do wolontariuszki: 787 863 969