Back to ADOPTOWANE

Otisek

OTISEK P 23/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE (OCZEKUJE)
W SCHRONISKU OD: LUTY 2019

Kategoria:

Opis

Otisek to niewielki, puszysty biały piesek, który od razu przykuwa uwagę odwiedzających schronisko – jednak gdy trafił do schroniska, był jeszcze wielką kulką nieszczęścia. Nie za bardzo ufał ludziom i nie chciał wychodzić na spacery, a zapięcie mu smyczy było nie lada wyzwaniem.

Teraz psiak otwiera się coraz bardziej i wyjścia z nim stają się coraz łatwiejsze. Mimo to jest bardzo delikatny oraz nieśmiały – boi się nagłych ruchów, zachowuje dystans w stosunku do osób, których nie zna. Jego przyszły właściciel będzie musiał przygotować się na pracę, która pozwoli mu zyskać zaufanie Otiska. Zdecydowanie jednak warto spróbować!

To pies delikatny, subtelny, który ani nie ciągnie na smyczy, ani nie jest w żaden sposób nachalny. Boks od początku dzieli ze swoim kolegą – Azorkiem – z którym bardzo dobrze się dogaduje. Otisek nie prowokuje oraz nie bierze udziału w konfliktach z innymi psami. Na spacerze jest spokojny i dalej jeszcze nieco onieśmielony faktem, że znajduje się na smyczy.

Mimo że Otisek czasem boi się nowych rzeczy, nie zdarza mu się reagować agresywnie, nawet w obliczu strachu. Otisek, choć początkowo nieśmiały, robi się coraz odważniejszy i bardzo możliwe, że już za kilka tygodni nie będzie śladu po psie, który boi się wyjścia na spacer. Wszystko jest tylko kwestią czasu, którego Otisek potrzebuje, aby zaufać w końcu ludziom.

Aktualnie niezbyt nadaje się do domu z dziećmi – jest bardzo wrażliwy na nowe bodźce i mógłby nie dać sobie rady z natłokiem dziecięcych uczuć. Szukamy mu właściciela przede wszystkim cierpliwego; takiego, który będzie nastawiony na pracę z psiakiem. Może mieszkać zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. To młody pies, który na pewno z chęcią będzie spacerował ze swoją przyszłą rodziną.

Przed adopcją Otiska zalecamy zapoznanie się z nim – zachęcamy do wspólnego spaceru pod okiem wolontariusza, aby zarówno psiak, jak i przyszły właściciel mogli spędzić trochę czasu ze sobą. Ta biała kulka ma potencjał na wspaniałego towarzysza i przyjaciela, a potrzebuje jedynie przekonać się, że ludzie wcale nie są tacy źli, jak Otiskowi kiedyś się wydawało.

Kontakt do wolontariuszek: Daria 604 714 174, Wiktoria 733 013 397