Back to ADOPTOWANE

Ori

ORI
P 12/01/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2017 r.
W SCHRONISKU OD: STYCZEŃ 2019

Kategoria:

Opis

Ori został znaleziony i niestety do dnia dzisiejszego nikt się po niego nie zgłosił. Jego początki w schronisku nie były łatwe, gdyż przerażony sytuacją, w jakiej się znalazł, praktycznie nie dawał się dotknąć, nie wspominając już o założeniu smyczy czy wyjściu na spacer. Osoby próbujące nawiązać z nim kontakt starał się odstraszyć głośnym szczekaniem i ucieczką na zewnątrz boksu. Na szczęście wraz z upływem czasu sytuacja ulegała poprawie i aktualnie Ori nie jest już tak bardzo wystraszony, jak to miało miejsce na początku. Bardzo cieszy się na widok znajomych osób, chętnie wychodzi na spacer i daje się głaskać.

Po bliższym poznaniu okazało się, że to bardzo fajny, sympatyczny, wesoły i kontaktowy piesek, który jedynie potrzebuje nieco więcej czasu, żeby nabrać odwagi i zaufać człowiekowi. Znajomym osobom wpycha się na kolana, daje buziaczki i domaga się pieszczot. Nie jest bardzo nachalny, potrafi się też zająć sobą, ale widać, że bardzo lubi kontakt z człowiekiem. Bez problemu daje założyć sobie obrożę, szelki czy też kaganiec. Pozwala się też brać na ręce.
Z początku Ori był bardzo negatywnie nastawiony do innych psiaków. Bardzo nerwowo reagował na hałas i taką ilości psów wkoło. Ze strachu cały czas szczekał i nie potrafił się wyciszyć. W trakcie spaceru szczekał i wyrywał się do mijających go psów. Nie powiodła się także początkowa próba umieszczenia go w boksie z innymi psami, ponieważ nie potrafił się z nimi dogadać, dlatego zamieszkał w boksie pojedynczym. Dzięki pracy wolontariuszy Ori bardzo się zmienił. Potrafi grzecznie spacerować w grupie innych psów. Ze znanymi sobie psami, które są do niego pozytywnie nastawione ładnie się wita a nawet bawi. Gdy tylko zobaczy, że drugi pies nie ma złych zamiarów, pokazuje swoją drugą stronę – radosnego psiaka, pełnego energii i spragnionego zabawy z drugim psem. Jeśli miałby zamieszkać z innym psem konieczne jest wcześniejsze zapoznanie psiaków.

Mimo małych rozmiarów w Orim drzemią ogromne pokłady energii 😉 Uwielbia długie spacery i jest niezmordowany podczas zabaw na wybiegu z innymi psiakami. Dlatego Ori poszukuje właściciela raczej aktywnego, lubiącego spędzać sporo czasu na wycieczkach, zabawach i ćwiczeniach z psem.

Malutki Ori pilnie szuka domu przed zimą, która będzie dla niego bardzo trudna do zniesienia w schroniskowym boksie.

Kontakt do wolontariusza: 518 729 178, 724 107 714, 608 526 783