Back to ADOPTOWANE

Onufry

ONUFRY P 81/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: NIE
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Onufry jest sympatycznym i bardzo proludzkim kundelkiem, który do schroniska trafił po śmierci dotychczasowego właściciela. W boksie cieszy się na widok każdego człowieka, mając nadzieję na kontakt. Na smyczy ciągnie niczym koń pociągowy, lecz w domu przy regularnych, długich spacerach zapewne się wyciszy i nauczy ładniejszego chodzenia.

Na widok innych psów zdarza mu się ekscytować, ale nie jest to niezdrowe, raczej przybiera postać naturalnej ciekawości młodego psa. Wszelkie niesympatyczne zamiary innych czworonogów znosi raczej spokojnie, ignorując szczekania czy zaczepki. Mógłby zamieszkać z psim rezydentem po wcześniejszym zapoznaniu. Nie znamy jego stosunku do kotów.

Onufry uwielbia długie wycieczki, na których może powęszyć i napawać się naturą, dlatego ważne jest, żeby przyszły właściciel preferował aktywny tryb życia. Mimo że w azylu jest już jakiś czas, zdaje się wciąż nie rozumieć, dlaczego ma zostać w kojcu po spacerze, zamiast iść z człowiekiem. Widać, że bardzo tęskni za normalnymi domowymi warunkami. Na wybiegu załatwia swoje sprawy, jednocześnie kontrolując, czy wolontariusz jest obok; chętnie przychodzi na głaskanie i prosi o uwagę. Jest psią przytulanką niemającą problemu z zaufaniem nowej osobie. Na ten moment nie zna komend, ale widząc jego zapał do współpracy z człowiekiem, łatwo będzie to zmienić. Onufry nie jest fanem zabawek, w przerwach między pieszczotami woli po prostu pobiegać i poznać teren. Jest typem psa, który nie będzie miał większych trudności z przystosowaniem się do życia w bloku, ale na pewno bardziej odpowiadałby mu dom z ogrodem.

Przyszły opiekun odnajdzie w Onufrym wspaniałego towarzysza!

Kontakt do wolontariuszki: 787 863 969