Odyn

ODYN P 41/04/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2015
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2021

Kategoria:

Opis

Odyn został oddany do Okna Życia, to nasz taki młody stary. Chłopak ma na karku zaledwie 6 lat, a zachowuje się jak stuletni mędrzec, który zdążył już posiąść całą mądrość świata. Kiedy całe schronisko wrze, bo psy przekrzykują się, który teraz pójdzie na spacer, Odyn ze stoickim spokojem wygrzewa się w słonecznych promieniach, czekając na swoją kolej.

W boksie psiak się oszczędza i nie strzępi języka z prostej przyczyny – zbiera energię na wyprawę! Wbrew pierwszemu wrażeniu po wyjściu na spacer jest bardzo żywy. Na początku trochę ciągnie na smyczy, jednak w miarę szybko się uspokaja i z gracją godną mędrca eksploruje pobliskie łąki. Odyn raczej nie nada się na towarzysza dłuższych wędrówek – widać, że intensywne spacery go męczą. Napotkane psy ignoruje, czasem okazując niezbyt nachalne zainteresowanie. Lubi bliskość opiekuna i kiedy tylko jest okazja, domaga się solidnej porcji głasków. Trzeba powiedzieć, że dla człowieka to też niemała przyjemność, bo sierść to chłopak ma jak pluszowy niedźwiadek – ten, kto zaprosi go do domu i będzie mógł codziennie przytulać się do tego futerka, będzie miał niemałe szczęście!

Niestety Odyn ma problemy ze zdrowiem. Pod ogonem urosła mu narośl, która może mieć charakter nowotworowy – nie dowiemy się tego, dopóki nie przejdzie zabiegu jej usunięcia i próbka nie zostanie zbadana w laboratorium.

Myślę, że Odyn będzie wspaniałym towarzyszem zarówno podczas oglądania Netflixa na kanapie, jak i na niedzielnych spacerach z rodziną. Po wcześniejszym zapoznaniu powinien dogadać się z psem rezydentem. Nie widzę też przeciwwskazań, by zamieszkał z mniejszymi dziećmi. Nieznany jest jego stosunek do kotów.

Kontakt do wolontariuszy: Ola (690 842 908), Mateusz (606 384 196)