Back to ADOPTOWANE

Nutri

NUTRI P 76/08/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD SIERPNIA 2021

Kategoria:

Opis

Nutri trafił do schroniska jako znajda. Był zaniedbany, z brudną, skudłaconą sierścią i bardzo przerażony nową sytuacją w której się znalazł. Pierwsze godziny spędził kuląc się w najdalszym kącie boksu i trzęsąc ze strachu. Wszyscy myśleli ze będzie kolejnym lękowym psiakiem, wymagającym długiej i mozolnej socjalizacji.

Jednak Nutri bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Już przy pierwszym wejściu do boksu okazało się, ze psiak wcale nie ma problemu ani z obecnością człowieka, ani z dotykiem. Bez protestów dał sobie ubrać obroże i w towarzystwie Priama, starszego kolegi z boksu, ochoczo pomaszerował na spacer.

Po kilku tygodniach pobytu w schronisku udało się dla naszego terierka zorganizować wizytę u groomera.

Północne Spa, dziękujemy !!! ❤️❤️❤️https://m.facebook.com/PolnocneSpa/.

Pod tym linkiem mozna zobaczyc metamorfozę Nutriego:

https://www.instagram.com/p/CVKkaa0otGm/?utm_medium=copy_link

Przy tej okazji psiak kolejny raz milo nas zaskoczył. Podczas wszystkich zabiegów wykazał się stoickim spokojem i pełnym zrozumieniem. Nie panikował, nie protestował, a kaganiec okazał się zupełnie zbędny. Całkiem dobrze zniósł również podróż samochodem i spacer po mieście, choć miejski hałas i nadmiar bodźców troszeczkę go stresowały.

Na codzień w schronisku Nutri nie sprawia żadnych problemów. Ze swoim współlokatorem żyje w pełnej zgodzie. Psiaki nie kłócą się o jedzenie, nie są tez zazdrośni o obecność człowieka, wiec wydaje się, ze Nutri po wcześniejszym zapoznaniu, mógłby zamieszkać z psem rezydentem. Na spacerach psiak jest skupiony głównie na węszeniu, co utwierdza nas tylko w przekonaniu, ze w jego żyłach płynie krew terierowatych przodków. Ładnie chodzi na smyczy i przeważnie nie zwraca uwagi na mijane psy. Czasem pociągnie za jakimś super interesującym zapachem, albo na widok psa z którym miałby się ochotę się przywitać.

Nutri to młody, bardzo pozytywny psiak, który szuka odpowiedzialnego i kochającego domu. 

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika)