Back to AKTYWNE

Nuki/Nergal

NERGAL P 34/08/17
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2013 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2017 r.

Kategorie: ,

Opis

NUki to 6-letni pies w typie alaskana malamuta, znaleziony w marcu 2017 roku. Jest duży, silny i ma mnóstwo energii do spożytkowania. Będzie idealnym partnerem do uprawiania sportów: od zwykłego biegania aż po start w psich zaprzęgach.

Nuki jest psiakiem bardzo pewnym siebie, dlatego na swojego opiekuna potrzebuje osobę, która ma tak samo silny charakter jak on, i w niczym na tym polu nie będzie mu ustępować. Psy północy są bardzo specyficzne w prowadzeniu, dlatego osoba zainteresowana jego adopcją powinna wcześniej zapoznać się ze specyfiką tych ras. Przy wizytach w ambulatorium Nuki może zachowywać się nerwowo, dlatego podczas nich zalecany, a nawet konieczny jest kaganiec. Dodatkowo Nuki nie został w odpowiednim stopniu zsocjalizowany z innymi psami, co może prowadzić do konfliktów z innymi przedstawicielami jego gatunku.

Psiak może zamieszkać zarówno w mieszkaniu, jak i ogrodzie – wszystko jest kwestią odpowiedniej dawki ruchu i stymulacji umysłowej, gdyż nawet największa posesja nie sprawi, że pies nie będzie się nudził. Pies, któremu się nudzi sam sobie znajduje zajęcie, a w przypadku Nukiego może się ono okazać bardzo niepożądane z perspektywy jego opiekuna.

Nuki był dwukrotnie adoptowany – za pierwszym razem wrócił do schroniska, a za drugim zamieszkał w Fundacji Hasiorowo, gdzie pod okiem doświadczonych opiekunów od blisko roku uczy się dobrych manier i współpracy z człowiekiem. Liczymy, że Nuki trafi na odpowiedzialną osobę, najlepiej doświadczoną w opiece nad psami północy, znającą ich charakter i potrafiącą je okiełznać.

Kontakt do wolontariusza: 605437786