Back to ŚREDNIE SUKI

Nesi

NESI P 06/05/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD MAJA 2021

Kategoria:

Opis

Nesi to młoda suczka w typie golden retrievera. Jest dużo większa niż przedstawiciele tej rasy, ale sierść ma równie gęstą i puchatą. Jednak jest jednym z tych psów, które nie mogą być wybierane „na wygląd”. Nesi została oddana do schroniska z powodu agresji. Tutaj nie zaobserwowaliśmy takich zachowań wobec człowieka, ale trzeba mieć na uwadze wiadomości z jej poprzedniego miejsca zamieszkania.

Pierwszy kontakt z wolontariuszem i próba wyjścia na spacer była dla Nesi wyzwaniem. Sunia była mocno nieufna, pokazywała zęby w obronie, ale kilka smaczków, spokojne podejście i pochwały słowne po każdym kroku zrobionym w stronę wolontariuszki wystarczyły, aby Nesi dała sie ubrać w obroże, smycz i ruszyć na spacer. Później już kontakt z ludźmi nie był dla niej tak przerażający jak za pierwszym razem i obecnie Nesi bardzo chętnie wychodzi z każdym na spacer.

W stosunku do wolontariuszy jest przyjazna i miła, uwielbia głaskanie. Już od samego początku widać, że w poprzednim domu Nesi była uczona różnych sztuczek, ma je bardzo dobrze utrwalone i w momencie gdy pojawiają się smaczki u Nesi „włącza się” tryb treningu. Sunia zna podstawy takie jak siad, łapa, waruj. Podąża za człowiekiem i jest bardzo chętna do współpracy. Jednak na spacerach nie potrafi chodzić na luźnej smyczy, ciągnie przed siebie chyba nie do końca zdając sobie sprawę z własnej siły.

Większość psów mija obojętnie, czasem niektórymi się zainteresuje, ale nie pozwalamy na bliższy kontakt, więc nie znamy jej prawdziwego stosunku do innych czworonogów. Mieszka w boksie z psią koleżanką- z nią dogaduje się świetnie, nawet próbowała z nią zabawy na wybiegu, tylko tamta nie była chętna- Nesi jej odpuściła i nie była nachalna. Z drugiej strony, przy wychodzeniu z boksu, Nesi rzuca się na psy w boksach, które musi minąć aby wyjść na pole. Jest to do tego stopnia silna reakcja, że sunia musi miec założony kaganiec, bo jej zachowanie wskazuje, że mogłaby swoją złość przekierować na człowieka i go ugryźć. Nesi w tych momentach nie reaguje na nic, człowiek przestaje istnieć i trzeba włożyć naprawdę dużo siły, aby wyjść z nią bezpiecznie na pole. Co do samego kagańca- Nesi go toleruje, potrafi też w nim spacerować, chociaż od czasu do czasu próbuje go ściągać łapkami. Puszczona na wybiegu chętnie biega, uwielbia też biegać za piłką lub inną zabawką i nie ma problemu z jej oddaniem.

Nesi jest piękną, bardzo inteligentną suczką, która szuka odpowiedzialnego opiekuna. Potrzebuje osoby, która w razie problemów poradzi sobie z jej siłą i temperamentem. Nie wykluczone, że będzie potrzebna współpraca z behawiorystą. Myślimy też, że warto byłoby wykorzystać jej potencjał i wprowadzić w jej życie treningi- widać że Nesi uwielbia współpracę z człowiekiem. Preferowalibyśmy dla niej dom bez małych dzieci.


Kontakt do wolontariuszki: 507 826 269 (Renata)