Back to ADOPTOWANE

Neron

NERON P 53/05/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2017 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD MAJA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Neron to młody psiak, który trafił do schroniska oddany przez właściciela. Z początku był bardzo zagubiony i przerażony sytuacją. Chował się w budzie, bardzo niepewnie i nieufnie podchodził do człowieka. Na pierwszym spacerze był bardzo ostrożny, zachowywał dystans, bał się gwałtownych ruchów. Na szczęście szybko zrozumiał, że jest bezpieczny i nie ma się czego obawiać. Już na drugim spacerze był dużo pewniejszy siebie i bardziej otwarty. Aktualnie bardzo cieszy się na widok znajomych sobie wolontariuszy, na powitanie radośnie skacze i nie może się już doczekać, kiedy w końcu opuści boks i wyjdzie na spacer. Na smyczy chodzi ładnie, czasem tylko wyrywa się do mijanych psów. Spuszczony ze smyczy na wybiegu reaguje na zawołanie. Lubi bawić się szarpakami i ładnie aportuje, jeśli ma się drugą zabawkę na wymianę. Lubi ruch i aktywność i na pewno będzie potrzebował sporo zajęcia, jednak mimo swojego młodego wieku nie jest nadaktywny.

Do schroniska Neron trafił wychudzony. Z początku miał problemy żołądkowe, ale po wprowadzeniu leków sytuacja się ustabilizowała. Ostatnio jednak ma problemy z apetytem. Jest w trakcie badań i diagnozy.

Neron to psiak, który ma potencjał na wspaniałego przyjaciela. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz osoby, która lubi aktywnie spędzać czas.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874