Nero

NERO P 97/03/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2011
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: MARCA 2021

Kategoria:

Opis

Nero to duży pies o wilkowatej urodzie i pieknym lisio-rudym futrze. Trafił do schroniska oddany do Okna Życia. Ten dziesięcioletni pies całe swoje dotychczasowe życie spędził na łańcuchu. Powodu oddania psiaka do azylu możemy się jedynie domyślać. Może byli ‘opiekunowie’ przestraszyli się nadchodzącej psiej starości albo poprostu zaopatrzyli się w alarm oraz dzwonek do drzwi i pies przy budzie okazał się zbędny.

Nero jak na psa łańcuchowego jest kontaktowy i przyjaźnie nastawiony do ludzi. Najbardziej na świecie jednak kocha spacery. Pewnie w swoim życiu nie doświadczył ich zbyt wielu i teraz jakby stara się nadrobić stracony czas. Na widok znajomych wolontariuszy cieszy się jak szczeniak. Skacze na kraty boksu, lub na rzeczonych wolontariuszy :), nie mogąc doczekać się założenia obroży i wyjścia na upragniony spacer. Na zewnątrz bardzo skrupulatnie obwąchuje teren. Całkiem ładnie chodzi na smyczy, choć potrafi też solidnie pociągnąć podążając za jakimś bardzo interesującym go zapachem.

W kontaktach z psami bywa różne, co wynika pewnie z braku socjalizacji. Niektóre psiaki ignoruje, czasem ciągnie w ich kierunku żałośnie skomląc, natomiast obszczekany nie pozostaje dłużny. Wtedy trudno mu się uspokoić, ale nie można mu mieć tego za złe, jeśli przez większość życia obszczekiwanie było jego zadaniem i pewnie jedyną rozrywką.

Nero nie jest psią przytulanką. To dorosły pies, który w swoim życiu nie doświadczył pewnie nadmiaru czułości ze strony człowieka, więc nie ma czemu się dziwić. Bez problemu natomiast pozwala na dotyk i z pewnością przy kochającym opiekunie otworzyłby się na pieszczoty.

Jest łakomczuchem, co zdecydowanie pomaga przy ćwiczeniu komend, a poznanie podstawowych zasad posłuszeństwa bardzo by mu się przydało.

Psiak dobrze odnalazłby się w domu z ogrodem. W rodzinie bez małych dzieci i innych zwierząt. Bardzo prosimy o dobry dom dla Nero, w którym psiak mógłby spokojnie spędzić psią emeryturę.

 

Kontakt do wolontariuszek: 785 027 026 (Nika), 512 241 528 (Ewa)