Back to ŚREDNIE PSY

Neon

NEON 90/02/23
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD: LUTEGO 2023

Kategoria:

Opis

Neon trafił do nas w lutym tego roku z domu – w którym przebywał od szczenięcia – z powodu „kłopotliwej opieki”. Poznając go z każdym spacerem coraz bardziej, wciąż jest dla mnie zagadką, jaki kłopot sprawiał dorosły psiak, który jest skory do zabawy zarówno z psimi koleżankami i kolegami, jak i ze swoim opiekunem, a co potwierdzają słowa poprzednich właścicieli, równie chętnie pobawiłby się z kotami, gdyż naprawdę radośnie merda ogonem na ich widok.

Neon w swoim poprzednim domu mieszkał w kojcu, ale wychodził na spacery na smyczy. I mam nadzieję, że faktycznie wychodził, bo zdecydowanie spacery są tym, co ten chłopak uwielbia, dlatego na początku emocje biorą nad nim górę, gdyż chce zobaczyć i powąchać absolutnie wszystko dookoła, więc sam nie może się zdecydować, w którym kierunku chciałby iść. Jednak już po kilku minutach, kiedy zrozumie, że nie musi się spieszyć, bo teraz opiekun poświęca mu czas, już ładnie idzie blisko człowieka, nie ciągnąc na smyczy, i napawa się widokami i zapachami dookoła. Zawołany przez opiekuna w trakcie spaceru chętnie podchodzi, żeby się załapać na głaski (a futerko ma delikatne i mięciutkie w dotyku!), no i oczywiście na dobre smaczki.

Na spacerach Neon nie reaguje negatywnie, ani na samochody, ani na rowerzystów, do obcych osób sam z siebie nie podchodzi bez zawołania i generalnie ignoruje otoczenie, skupiając się na swoim czasie z opiekunem. Zdecydowanie widać, że nie ma w nim żadnej agresji w stosunku do ludzi, a z relacji poprzednich właścicieli wiemy również, że był wychowywany z dziećmi.

Psiak potrzebuje właściciela, który zarówno zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu, bo mimo swoich 9 lat chętnie nie tylko spaceruje, a również biega, ale też da mu dużo miłości i czułości, na którą zasługuje, gdyż jest naprawdę uroczym gentlemanem.

Kontakt do wolontariuszki: 693 903 760