Back to AKTYWNE

Myszka

MYSZKA P 36/09/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 02.2021
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2021
RASA: KARELSKI PIES NA NIEDŹWIEDZIE

 

Kategorie: ,

Opis

Myszka została przywieziona do schroniska przez osobę, która znalazła ją na terenie Zalewu Bagry. Nikt jej nie szukał i nikt się po nią nie zgłosił, wiec sunia trafiła do schroniskowego boksu wraz z innymi psimi dziećmi. Ze względu na swoje gabaryty i lekko zaczepny charakter, wśród psich maluchów była trochę jak słoń w składzie porcelany, w związku z czym została przeniesiona do kwater dla ‚dorosłych’. Teraz dzieli boks z suczką Bryzą, z którą świetnie się dogaduje. 

Myszka to najprawdziwszy karelski pies na niedźwiedzie, wywodząca się z Finlandii rasa psów myśliwskich. Przedstawiciele tej rasy to psy pracujące, wymagające odpowiedniej stymulacji zarówno fizycznej jak i umysłowej. Przyszły opiekun Myszki musi się z tym liczyć i zapewnić jej wystarczająca porcje ruchu oraz pracy intelektualnej, w przeciwnym razie sunia z nudów znajdzie sobie we własnym zakresie zajęcia, które nie do końca mogą spodobać się człowiekowi :). 

Myszka jest radosnym, młodziutkim psiakiem, bardzo pozytywnie nastawionym do ludzi i innych psów. Potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna, który będzie dla niej przewodnikiem w psio-ludzkim świecie. Myszka to pies z silnym instynktem łownym, w związku z czym nie polecamy jej do domu z kotami i innymi małymi zwierzętami. Po wcześniejszym zapoznaniu na pewno mogłaby zamieszkać ze stabilnym psem rezydentem, który byłby dla niej oparciem i wzorem do naśladowania. 

Azyl to nie jest dobre miejsce dla psich dzieci. Nie pozwólmy, żeby Myszka spędziła swoje dzieciństwo w schroniskowym boksie. 

Kontakt do wolontariuszki 507 826 269 (Renata), 785 027 026 (Nika)