Back to ADOPTOWANE

Mustafa

MUSTAFA P 71/01/19
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2009 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Mustafa już drugi raz trafił do schroniska z tego samego powodu – śmierci właściciela 🙁

Na początku zachowywał wobec napotkanych osób lekki dystans, jednak trudno mu się dziwić, w końcu kolejny raz stracił wszystko. Nie ma w nim jednak nawet grama agresji. Jest bardzo towarzyskim i sympatycznym psem, który uwielbia spacerować. Mustafa bardzo ładnie chodzi na smyczy – nie szarpie, nie wyrywa się do psów i nikogo nie zaczepia. Lubi się bawić, zwłaszcza piszczącymi zabawkami, ale nie chce ich oddawać. Na krótki dystans pobiega też za piłeczkami 😉

Mustafa jest bardzo przyjazny i otwarty wobec osób, które zna, widać, że bardzo zależy mu na kontakcie z człowiekiem. Na spacerach trzyma się blisko nogi i jest posłuszny. Potrafi wykonać podstawowe komendy. Z psami także nie wchodzi w konflikty. Boks zamieszkuje z młodą, energiczną suczką i pomimo ogromnej różnicy temperamentów nie ma pomiędzy nimi żadnych konfliktów. Na spacerach chętnie wita się z każdym napotkanym psem, poprzestając na jego obwąchaniu. Nie w głowie mu już zabawy czy też zaczepki, stroni od jakichkolwiek konfliktów.

Mustafa to ułożony, stateczny i elegancki psiak. Nienachalny, nieobskakujący ludzi i nie tak energiczny jak psie młodzieniaszki. Idealnie odnajdzie się u boku osoby, która szuka zrównoważonego przyjaciela. Jest psem bardzo radosnym, który potrafi swą pozytywną energie przekazywać wszystkim dookoła. Widać, że brakuje mu towarzystwa człowieka i stara się wykorzystać każdą chwilę spędzoną na spacerze. Jest też olbrzymim łasuchem, jednak przyszły opiekun powinien zadbać o odpowiednią dietę, by trochę go odchudzić i odciążyć jego stawy.

Mustafa był wychowany w mieszkaniu i jest nauczony zachowywania czystości. Niestety cierpi na lęk separacyjny i zostawiony sam może szczekać.

Kontakt do wolontariusza: tel. 518 729 178, 503 757 874