Back to ADOPTOWANE

Morus

MORUS P 50/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2008
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD : LUTY 2019

Kategoria:

Opis

Morus ma około 11 lat i jest uroczym, niewielkich rozmiarów kundelkiem. Nie znamy jego przeszłości, ponieważ został znaleziony na ulicy i przywieziony do schroniska w lutym 2019 r.

Morus jest spokojnym, ale całkiem żwawym psiakiem. Bardzo chętnie wychodzi na spacery i grzecznie drepta przy swoim opiekunie. Boks zamieszkuje z innymi psami, z którymi żyje w zgodzie, a na obce psy reaguje raczej obojętne. Stosunek psiaka do kotów jest niestety nieznany, ale można przypuszczać, że Morus nie będzie sprawiał problemów w tej kwestii. Bardzo chętnie daje się głaskać, lubi kontakt z człowiekiem, choć na początku może być trochę nieśmiały.

Ze względu na wiek Morus nie wymaga dużej aktywności i w domu prawdopodobnie będzie przesypiał większość dnia, jednak nie wiadomo, czy od razu będzie wiedział, jak ma się zachowywać czy gdzie załatwiać, dlatego nowy właściciel musi mieć na uwadze, że być może będzie trzeba go do pewnych rzeczy przyzwyczaić.

Morus jest pieskiem dla każdego. Na dzieci na spacerze reaguje dobrze, jednak należy być ostrożnym przy pierwszym kontakcie, bo może się on po prostu wystraszyć gwałtownych ruchów. Zachęcamy do adopcji psich seniorów, ponieważ nikt nie doceni ciepłego kocyka tak jak one.

Kontakt do wolontariusza: 690 131 383, 604 415 982