Back to MAŁE SUKI

Młoda

MŁODA P 16/09/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: WRZEŚNIA 2021

Kategoria:

Opis

Imię Młoda niewiele mówi o charakterze tego uroczego psiaka, zgadza się jednakże z jej metryką, bowiem Młoda ma około 3 lat – nie jest już więc dzieckiem, ale jest pełna energii, entuzjazmu i radości czerpanej z czasu, jaki może spędzić z ukochanym człowiekiem. Pierwszy kontakt z Młodą może okazać się niełatwy, bo nieco boi się obcych i potrzeba czasu, by nabrała pełni zaufania. Gdy jednak tak się stanie – otworzy się i nabierze pewności siebie, wówczas jej radość nie zna wprost granic😊

Ta suczka to typ psa „zadaniowca”, a nawet „sportowca”. Choć ta dziewczyna jest mieszańcem, przypomina w tym nieco Border Collie, bo najbardziej zależy jej na tym, aby spełnić oczekiwania opiekuna, wykazać się zwinnością, skocznością, oddaniem. Uwielbia zabawy z piłką, biega jak sprinterka, aportuje, skacze przez przeszkody i szybko się uczy wszelkich sztuczek. Jest grzeczna na spacerach, choć gdy coś ją zainteresuje, może nieco ciągnąć, co spowodowane jest obecnie ogromną frustracją, wynikającą z niemożnością realizacji swoich potrzeb ruchowych, socjalizacyjnych i rodzinnych. Ten psiak potrzebuje bowiem rodziny i domu. Ta sunia pragnie czułej opieki swoich państwa, czeka na zadania, komendy, spacery. Młodą cieszy dosłownie wszystko, co dzieje się poza schroniskowym boksem i gdy ustąpi strach przed tym, co nowe i obce – staje się radosna, otwarta, energiczna i wprost kochana!

Młoda potrzebuje ruchu, przestrzeni, uwagi i zabawy. Dlatego idealny dom dla niej to taki, którego mieszkańcy będą w stanie zapewnić jej kilka dłuższych spacerów, pozwolą jej się wybiegać (idealny byłby dom z ogrodem lub dostęp do ogrodzonego terenu, gdzie mogłaby po prostu biegać i cieszyć się odrobiną swobody i wolności) i będą w stanie zrozumieć jej potrzeby i wrażliwość. Młoda może okazać się być dobrym psem dla rodziny, jednak ocena jej stosunku do dzieci czy innych zwierząt jest jeszcze przed nami.

Zapraszamy do zapoznania się z Młodą – zarówno biegaczy i długodystansowych spacerowiczów, którzy szukają psa kompana do swoich eskapad czy przebieżek, jak i rodziny, które chciałyby przygarnąć otwartego, ruchliwego i radosnego towarzysza.

Kontakt do wolontariusza: 607 675 555