Back to ADOPTOWANE

Misio

P 44/04/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2014
W SCHRONISKU OD: KWIECIEŃ 2019
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK

 

Kategoria:

Opis

Misio to prawdziwa psia przytulanka. Piesek trafił do schroniska wraz ze swoim kolegą Rubinem (www.adoptujpsiaka.pl/rubin/). Oba psiaki zostały interwencyjnie odebrane właścicielowi, którym zamknął je w piwnicy, w ten sposób rozwiązując problem gonionych przez zwierzaki kur… Mimo trudnej przeszłości Misio jest bardzo ufny i z radością wita każdego. Nie jest szczególnie aktywnym psem, więc doceni godzinny, energiczny spacer, pod koniec którego chętnie potarza się w trawie i, pokazując brzuszek, będzie prosił o pieszczoty. Piesek nadaje się zarówno do domu z ogrodem, jak i mieszkania w bloku. Nie znamy jego stosunku do kotów.

Misio raczej lubi inne psy. Mijając czworonogi, tak bardzo chce się z nimi przywitać, że z wrażenia zdarza mu się przystanąć i pisnąć pod nosem. Bardzo cieszy się na każdy spacer, na początku którego czasem ciągnie, ale później, gdy opadną emocje, potrafi ładnie maszerować. Z ewentualnym psim rezydentem najlepiej najpierw go zapoznać.

Psiak jest wpatrzony w człowieka jak w obrazek – piłki czy ciekawe zapachy w trawie zawsze w jego obecności idą na bok. Mógłby odnaleźć się w domu z dzieckiem w starszym wieku, ponieważ mimo że uwielbia być wszędzie głaskany, należy to czynić uważnie i świadomie – rzadko (ale jednak!) gdy spontanicznie zbliżymy się do Misia, ten lekko się płoszy. Nagłe zwroty akcji takie jak gwałtowanie głaskanie czy tupnięcie nogą mogą sprawić, że piesek poczuje się niekomfortowo. Misio to oaza cierpliwości oraz optymizmu – weźcie to cudo do domu!

Tel. do wolontariuszki: 787 863 969