Back to ADOPTOWANE

Misio

MISIO
P146/03/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA 2018 r.
W SCHRONISKU OD: MARZEC 2019
KASTRACJA: TAK
WIELKOŚĆ: MAŁY

Kategoria:

Opis

Misio to młodziutki (roczny) cudowny i urokliwy piesek. Jest to jego drugi pobyt w schronisku, gdzie niestety wrócił z powodu agresji. Misio jest nieufny wobec ludzi, których nie zna. Do obcych trzyma dystans, nie zachęca również do bliższego poznania osób mijających jego boks, zaciekle szczekając i sprawiając wrażenie groźnego. Wszystko jednak ulega zmianie w momencie, w którym poznajemy go odrobinę lepiej. Okazuje się wtedy, że tak naprawdę niewiele potrzeba, by zdobyć jego zaufanie i żeby Misio pokazał swoje prawdziwe oblicze – stęsknionego za człowiekiem, radosnego, pełnego energii fantastycznego pieska.

Przez pierwsze dni po powrocie do schroniska Misio tak bardzo się bał, że nie chciał wyjść na spacer i odstraszał każdego wolontariusza próbującego przekonać go do opuszczenia boksu. Bariera szybko jednak została przełamana i psiak przemienił się w prawdziwego przytulaka, niepozwalającego opiekunowi na wyjście z boksu i zostawienie go samego. Jego radość nie ma końca, gdy wychodzi na spacery – uwielbia spacerować, skakać, szaleć na wybiegu, obwąchiwać teren, przychodzić na głaskanie i pieszczoty do człowieka. Zna podstawowe komendy, motywowany smaczkiem bardzo ładnie podaje obie łapki, potrafi się położyć, zna komendę siad. To naprawdę mądry i chętny do nauki i współpracy piesek.

Na smyczy troszkę ciągnie, ale spaceruje spokojnie, nie zaczepiając mijających go psów. W boksie mieszka z dwoma innymi psami, z którymi całkiem nieźle się dogaduje, ale gdyby miał zamieszkać z drugim psem, dobrym pomysłem byłoby ich wcześniejsze zapoznanie. Do Misia warto przyjść kilka razy przed adopcją, żeby psiak oswoił się z nowym właścicielem i nabrał do niego zaufania.

Misio szuka swojego człowieka, takiego na zawsze, który już nigdy go nie opuści i sprawi, że wreszcie będzie szczęśliwy, bo na to bardzo zasługuje.

Kontakt do wolontariuszy: Ewa: 512 241 528, Magda: 608 526 783, Justyna: 605 988 388