Back to DUŻE PSY

Misiek

MISIEK P 51/08/23
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2017
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2023

Kategoria:

Opis

Misiek został oddany do okna życia wraz ze starszą suczką Sabą. Pobyt w schronisku stanowczo mu nie służy. Wchodząc do boksu, można zastać cichutko wyjącą i trzęsącą się wielką czarną kulkę, jednak spacerek ujawnia, jakim jest pełnym energii, uśmiechniętym, kochanym i wdzięcznym pieskiem.

Uwielbia długie spacery, na których „tropi” każdą napotkaną zwierzynę. Dopiero uczy się jak się zachowywać względem innych psów i ładnie chodzić na smyczy, jest jednak bardzo inteligentny i szybko łapie co i jak.

Misiek potrzebuje czasu na zaufanie. Na spacerach zdarza mu się warknąć na nowo poznane osoby, natomiast w boksie w strachu próbuje odstraszyć obcych szczekaniem. Jednak pod maską groźnego psa kryje się wielki słodziak, bardzo potrzebujący miłości. Ważne jest, żeby dać mu czas i przestrzeń na przekonanie się, że wszystko jest w porządku. Istotne jest, żeby opiekun szanował jego granice i stopniowo dawał się poznać.

Misiek potrzebuje, żeby poświęcić czas na pracę z nim, a także przywrócić dawno utracone poczucie bezpieczeństwa, którego mu tak brakuje. Wtedy okazuje się, że to psiak o wielkim sercu, który jak się oddaje, to w całości. Wbrew pozorom uwielbia głaski oraz bycie przy człowieku i bardzo potrzebuje jego obecności. Jest wiernym przyjacielem i dostarcza ogromu radości i wdzięczności.

Kontakt do wolontariuszki: 793 725 974