Misia

MISIA P 49/12/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2011
WIELKOŚĆ: MAŁA
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

MALTAŃCZYK MIX

Kategoria:

Opis

Misia to starsza psinka w typie Maltańczyka, która została znaleziona, ale nikt się po nią nie zgłosił. Należy ona do tych psiaków, które nie odnajdują się w schronisku. Misia mieszka w boksie z innym starszym psiakiem, z którym się tolerują. Po wcześniejszym zapoznaniu mogłaby zamieszkać z psem rezydentem.

Misia jest nieufna w stosunku do nowych osób. Potrzebuje czasu, aby się do kogoś przyzwyczaić i polubić. Ładnie chodzi na smyczy. Można ją głaskać, ale najpierw trzeba z nią spędzić trochę czasu, żeby sprawiało jej to radość a nie było źródłem stresu. Nie przepada za noszeniem na rękach.

Nie wiemy, jakie Misia wiodła życie przed schroniskiem, ale trafiła do nas w bardzo złej kondycji. Obecnie sunia jest po operacji i jej stan jest stabilny (w sprawie jej zdrowia najlepiej kontaktować się ze schroniskowymi weterynarzami). Kondycja psychiczna psinki jest jednak bardzo zła. Misia cały czas siedzi w kącie w kennelce… Tak upływają jej całe dnie, tygodnie… Czasem ktoś ją pogłaska i przy niej posiedzi. Jednak te krótkie chwile z człowiekiem nie pomogą jej wyjść z depresji.

Misia ma prawdopodobnie demencję, jednak psiaki z tym schorzeniem potrafią cieszyć się życiem, domagają się miłości, pragną uwagi i przede wszystkim potrzebują opieki. Niestety nasza Misia jest zrezygnowana i nigdy nie widzieliśmy u niej choćby przebłysku radości czy nadziei… Sunia musi mieć dla kogo walczyć o siebie a w domu na pewno poczułaby się znacznie lepiej. Nie możemy dopuścić do tego, żeby odeszła w schronisku nie zaznając pieskiego życia wśród kochających ludzi. Wiemy, że adopcja Misi nie jest łatwa, ale wierzymy, że gdzieś tam jest odpowiedzialna osoba, która potrafiłaby zatroszczyć się o naszą kochaną psinkę. Nie mamy czasu czekać latami na dom dla Misi… W jej imieniu prosimy dla niej o prawdziwy, kochający dom, którego pewnie nigdy nie miała.

Kontakt do wolontariuszki: 503 081 921 (Sonia)