Back to ŚREDNIE PSY

Miki

MIKI P 3/07/21
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LIPCA 2021

Kategoria:

Opis

Pierwsze dni Mikiego w schronisku nie zapowiadały happy endu. Przerażony nową sytuacją psiak, opuszczony przez swych dotychczasowych opiekunów, robił wszystko, by odstraszyć intruzów od klatki, w której wbrew swojej woli został umieszczony. Każdą przechodzącą osobę witały wściekle wyszczerzone zęby i gwałtowny atak na kratę boksu. Na szczęście Miki szybko zrozumiał, że otoczony jest przez ludzi, którzy chcą przychylić mu nieba. W ciągu pary zaledwie tygodni Miki przeszedł spektakularną przemianę, stając się przemiłym, machającym ogonkiem psem, rozpaczającym w boksie na widok oddalających się nowych przyjaciół.

Dziś wspomnienie początkowych tygodni wydaje się całkowicie nierealne. Obecnie Miki bardzo szybko przywiązuje się nowych osób, stając się psią przylepą, łasą na głaski i smakoszki. Dużo bardziej od spaceru interesuje go człowiek, z którym może się bawić lub ćwiczyć komendy. Z racji swej młodości jeszcze całe życie i nauka przed nim, dlatego idealnie byłoby, aby trafił do domu, w którym poświęcony mu zostanie czas na wychowanie i aktywną rekreację.

Nasz podopieczny do schroniska trafił jako psiak zalękniony. W przełamywaniu strachów bardzo pomogło mu towarzystwo innego psa w boksie. Mikuś nie jest może bez wyjątku przyjazny do wszystkich czworonogów, ale obecność psiego towarzysz jest dla niego szalenie ważna. Bardzo silnie przywiązuje się do kolegów z boksu i wpada w rozpacz, gdy znikają mu z oczu. Miki z przyjemnością stałby się współlokatorem psiego rezydenta, choć nie jest to warunkiem adopcji.

Ze względu na lękliwość Miki nie nadaje się do domu z dziećmi. Trudno także w warunkach schroniskowych orzec, czy będzie sprawiał w przyszłości większe problemy wychowawcze. Jego przyszły opiekun powinien mieć doświadczenie w opiece nad psami, aby potrafił odczytywać sygnały, które wysyła mu nasz psi kolega 🙂

Kontakt wolontariusza: 605 43 77 86 (Arek), 601 976 965 (Magda)

fot. Nika Mróz