Back to DUŻE PSY

Mezcal

MEZCAL P 189/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
WIELKOŚĆ: DUŻY
STERYLIZACJA:
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Mezcal to średniej wielkości czarny psiak. Zwyczajny wygląd nie przykuwa niczyjej uwagi, natomiast ciekawy charakter zdecydowanie dodaje mu uroku.

Do schroniska trafił z Ukrainy. Na początku swojego pobytu u nas nie potrafił chodzić na smyczy, bardzo na niej panikował i próbował uciekać. Na szczęście wkrótce się przekonał, że to dziwne „coś”, na czym trzyma go człowiek, nie jest niczym strasznym. Obecnie coraz lepiej chodzi na spacerach, choć zdarza mu się nadal mocniej pociągnąć na smyczy czy troszkę poszczekać ze zniecierpliwienia, ale to tylko kwestia czasu, gdy opanuje tę sztukę perfekcyjnie. Trzeba mu tylko pokazać, jak powinna przebiegać komunikacja za pomocą smyczy między nim a opiekunem. Mezcal to taki trochę nieokrzesany młodziak, który jeszcze musi się nauczyć wielu rzeczy.

W stosunku do ludzi, których zna, psiak jest bardzo przyjazny. W boksie zaczepia i podgryza zabawowo, żeby zwrócić na siebie uwagę. Nie do końca rozumie jeszcze, po co mu szelki czy obroża i w trakcie ich zakładania chwyta w zęby ręce wolontariusza – ale zupełnie nieszkodliwie. Jest w tym bardzo uroczy i przypomina wtedy radosnego szczeniaka. Uwielbia kontakt z człowiekiem, lubi być głaskany i przytulany, chociaż ten „kontakt” bywa nieraz mało delikatny, gdyż Mezcal nie zdaje sobie sprawy ze swoich gabarytów. To bardzo pocieszny psiak, który swojemu przyszłemu opiekunowi na pewno przyniesie wiele radości. Wobec obcych osób może być nieufny i potrzebuje trochę czasu, żeby się do nich przekonać. Z suczkami z boksu dobrze się dogaduje. Jeśli miałby zamieszkać z innym psem, konieczne jest wcześniejsze zapoznanie psiaków ze sobą.

Mezcal mimo zwyczajnego wyglądu, wcale nie jest psem zwyczajnym. To taki nieoszlifowany czarny diamencik, który raz dwa w nowym domu nadrobi zaległości w byciu miejskim psiakiem. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszym radosnym Mezcalem. Z pewnością oczaruje każdego, kto tylko da mu szansę, by pokazał, jakim jest przyjacielskim czworonogiem.

Kontakt do wolontariusza: 507826269

fot. Kinga Suder