Back to MAŁE PSY

Mecenas

MECENAS P 10/04/22
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2020
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD KWIETNIA 2022

Kategoria:

Opis

Mecenas, dla przyjaciół Mec, to przeuroczy psiak w typie beagla. Nawet jeśli na beagla w stu procentach nie wyglada to z pewnością całkowicie się nim czuje :).

Mec jest wulkanem energii. Pierwsza eksplozja następuje już po wejściu do jego boksu. Na widok człowieka psiak reaguje euforia, ale po chwili uspokaja się i bez problemu daje sobie założyć obroże albo szelki. Druga eksplozja to wyjście z budynku. Mec gna przed siebie i szczekając obwieszcza całemu światu, ze właśnie wyszedł na spacer 😉. Kiedy trochę się uspokoi potrafi ładnie przychodzić na zawołanie. Następne eksplozje psiej ekscytacji wybuchają za każdym razem kiedy Mecenas widzi innego psa. Nie jest to agresja, a jedynie brak socjalizacji. Mec mieszka w boksie z drugim psiakiem, z którym świetnie się dogaduje, potrafi tez iść grzecznie na spacerze równoległym z nowo poznanym kolega, a nawet bawić się z nim na wybiegu.

Jest ogromnym pieszczochem i bardzo lubi bliskość człowieka. Daje brać się na ręce, rozdaje buziaki, lubi głaskanie i drapanie po pleckach. Na wybiegu biega za piłkami a na spacerze uwielbia węszyć, wiec jak na myśliwskiego psa przystało na pewno sprawdziłby się w psich aktywnościach typu nosework. Mecenas potrzebuje aktywnego opiekuna, który z jednej strony umożliwi mu w ciekawy sposób spożytkować nadmiar energii, a z drugiej pomoże opanować emocje. 

Mecenas w swoim krótkim życiu nie miał niestety szczęścia do ludzi. Znaleziony w okolicach Kryspinowa trafił do schroniska i nikt się po niego nie zgłosił. Z drugiego domu wrócił z powodu leku separacyjnego nad którym jego nowi właściciele nie chcieli pracować. Mecenas szuka więc człowieka, który wykaże się zrozumieniem i cierpliwością. Opiekuna, dla którego zerwanie wieszaka na ubrania czy nadgryzienie poduszki nie jest zbrodnia za którą karze się więzieniem 😢

Ostatnio Mecenas wziął udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej promującej produkty firmy Dog’s Profit, we współpracy z Piesografia – Angela Wolińska. Jako model spisał się doskonale, widać było ze bycie w centrum uwagi to jego żywioł ;). 

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika)