Back to ŚREDNIE PSY

Marszal

MARSZAL P 10/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD STYCZEŃ 2021

Kategoria:

Opis

Marszal to średniej wielkości, około 5-letni psiak, który wraz z drugim pieskiem Raiderem został oddany do schroniska przez właścicielkę, gdyż nie była ona w stanie się dłużej nimi zajmować.

Oba pieski od początku były wycofane i wystraszone nową sytuacją. Marszal przy każdorazowym wejściu do boksu uciekał i chował się za swoim odważniejszym bratem. Jednak zapięty na smycz potrafił ładnie na niej spacerować, zwłaszcza jeśli Raider był w pobliżu. Widać, że czuł się przy nim bezpieczniej. Obecnie jednak powoli role się odwracają. To Marszal wyprzedza brata na spacerach, a ten ostatni gorzej znosi samotne wędrówki. Psiaki zamieszkują wspólny boks i mimo iż zdarzają się pomiędzy chłopakami sprzeczki, to psiaki są ze sobą dość zżyte.

Marszal wykazuje duży potencjał radosnego i przyjaznego psiaka; podczas spacerów pozwala na spokojne głaski i powoli przekonuje się do człowieka. Wydaje się, że oba psiaki są bardzo proludzkie, ale kiepsko znoszą pobyt w schronisku, które je przeraża i nie pozwala odsłonić ich prawdziwego oblicza psów „nakolankowych”.

Marszal potrzebuje cierpliwego i odpowiedzialnego opiekuna, który da mu odpowiedni czas na otwarcie się i zaufanie człowiekowi. Psiak na pewno odwdzięczy się za okazane serce.

Kontakt do wolontariusza: 692969510