Back to ADOPTOWANE

Marley

MARLEY P 29/01/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2021

Kategoria:

Opis

Marley na pierwszy rzut oka wygląda jak wełniasta owieczka. I trochę nawet tak jest, jednak mimo swojej aparycji i gapowatości jest silnym i energicznym psem. Obecnie przebywa w schronisku po raz drugi.

Marley po raz pierwszy trafił do schroniska zimą 2020/21 oddany do okna życia. Nie znamy jego historii, choć części jej domyślamy się, bo psiak przyjechał do schroniska mocno skudlony i pokryty dreadami. Po ich obcięciu okazało się, że ma poważne problemy ze skórą (odparzenia i rany po dreadach) oraz sporą nadwagę. Wdrożony „program naprawczy” w postaci leczniczych kąpieli i drastycznej diety spowodował, że Marley sporo schudł oraz zaczął zarastać sierścią, która przy spokojnej pielęgnacji pokrywała równomiernie jego psie ciało.

W kontakcie z wolontariuszami Marley był bardzo wylewny, powitania w boksie niekiedy mocno utrudniały spacer, ale po założeniu obroży i zapięciu smyczy można było ruszać w drogę. Początek spaceru był zazwyczaj trochę wysiłkowy, gdyż wiele rzeczy potrafiło zaintrygować i rozproszyć podopiecznego. Marley jest silnym psem, więc kiedy coś go zainteresuje, potrafi pociągnąć w stronę upatrzonego obiektu. Jednak po kilku minutach spacer staje się normalny i Marley z uwagą eksploruje teren. Potrafi także pociągnąć, kiedy zobaczy innego czworonoga, ale przytrzymanie go i przekierowanie przynosi pożądany rezultat. Marley nie przepada za psami, jednak uwielbia adorować suczki.

Marley znalazł dom, jednak po krótkim w nim pobycie (około miesiąca) trafił z powrotem do okna życia, bez słowa wyjaśnienia. Przypuszczamy, że opiekunowie nie dali sobie rady z tym silnym i energicznym psem. Jednak Marley nie utracił pogody ducha i nadal wita swoich schroniskowych opiekunów z radością i mocno czeka na swój prawdziwy dom.

Kontakt do wolontariuszki: 503 081 921 (Sonia)