Back to ŚREDNIE PSY

Marcus

MARCUS P 85/10/21
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2019
KASTRACJA: OCZEKUJE
ROZMIAR: ŚREDNI WIĘKSZY
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIKA 2021

Kategoria:

Opis

Zza krat patrzą brązowe oczy. Uśmiecha się szeroko czarna psia paszcza. To Marcus, młodziak w typie labradora, tylko nieco mniejsza wersja.

Marcus ma ok. 2 lat. Został znaleziony, kiedy błąkał się po Krakowie. Wydawało się, że ta historia skończy się happy endem, bo zadzwonił do nas jego właściciel. Jednak, jak się okazało, nigdy po niego nie przyjechał… Marcus został porzucony.

Dla tego młodego psiaka był to szok. Od października minęło już trochę czasu, więc na tyle na ile mógł, oswoił się z nową sytuacją, choć z pewnością mroźne noce w schronisku są dla niego bardzo trudną lekcją. Ale z niegasnącym uśmiechem na psim pysku wita mnie w boksie i całym swoim szalejącym ciałem okazuje radość, kiedy idziemy na spacer.

Poprzedni właściciel nie nauczył Marcusa zbyt wiele. Natomiast wyraźnie widać, że boi się mężczyzn i potrzeba trochę czasu oraz cierpliwości, żeby im zaufał. Stosunek Marcusa do innych psów jest bardzo różny. Często do nich ciągnie i szuka kontaktu, a innym razem sprawia wrażenie, jakby mocno im ubliżał… Można wnioskować, że nie był uczony towarzystwa innych psiaków i to na pewno należałoby z nim ćwiczyć. Na smyczy chodzi coraz lepiej. Ma typowe dla labradorów zamiłowanie do wody i jest królem każdej kałuży. Jest bardzo radosnym psiakiem, z którym prawdopodobnie poradzi sobie nawet początkujący właściciel, ale na pewno stosunek do psów będzie wymagał wypracowania.

Marcus chętnie współpracuje z człowiekiem. Jest pełen radości, lubi dotyk, głaskanie. Chodź z nami na spacer – niech ten mały, czarny labek skradnie Twoje serce i klucze do mieszkania 😉

Kontakt do wolontariuszki: 663 430 267