Back to ADOPTOWANE

Maraton Negro

MARATON NEGRO
P 116/08/19
W SCHRONISKU OD: SIERPIEŃ 2019
ROZMIAR: DUŻY
KASTRACJA: TAK
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2015

Kategoria:

Opis

Negro to piękny, dorosły pies w typie wyżła. Jak przystało na przedstawiciela psów tego typu, jest żywiołowym, pojętnym psem z dużymi pokładami energii. Negro trafił do schroniska znaleziony w sierpniu 2019 r. Po ukończonej kwarantannie zaczął wychodzić na spacery z wolontariuszami i przekonał nas, że nie sposób go nie polubić. Chociaż w schronisku jest stosunkowo niedługo i cały czas jeszcze się poznajemy, możemy napisać o nim krótki opis.

Przede wszystkim Negro jest energicznym zwierzęciem, które będzie rewelacyjnym towarzyszem dla osoby prowadzącej aktywny tryb życia. Ma duże pokłady energii, które chętnie wykorzystuje chociażby na biegowych treningach z wolontariuszem. Negro ma dobrą kondycję i uwielbia ruch, dlatego jako psa kanapowca zdecydowanie go odradzamy.

Negro na spacerach ignoruje inne psy bądź wita się z nimi przyjaźnie. Obecnie boks zamieszkuje sam, ale być może po zapoznaniu z innym psem mógłby mieszkać w towarzystwie czworonoga. Stosunku do innych zwierząt nie znamy, aczkolwiek na spacerach dość mocno się nimi interesuje (np. ptakami) i prawdopodobnie nie miałby zamiaru się z nimi zaprzyjaźniać.

Maraton/Negro zna komendy. Chętnie je wykonuje, zwłaszcza mając za motywację i nagrodę smakołyki. Zdarza się, że na początku spaceru trudno mu się skupić lub mocniej ciągnie na smyczy. Gdy po jakimś czasie upuści z siebie trochę energii, zdecydowanie łatwiej kierować jego uwagą. Warunki schroniskowe niestety nie pozwalają zaspokoić mu dziennej dawki ruchu. Podczas spacerów poza bieganiem i dalekimi trasami, które bardzo lubi, zajmuje się w dużej mierze węszeniem i eksplorowaniem terenu. Jest zaciekawiony wszystkim wokół i interesuje go każdy odgłos.

Wobec ludzi Maraton jest przyjacielski i miły. Do tej pory nie mieliśmy z nim żadnych problemów. Jest łagodny i pozytywnie nastawiony.

Kontakt do wolontariusza: 518 729 178; 698 030 150