Back to ADOPTOWANE

Malkolm

P 5/05/19
Przybliżona data ur.: 2017
W schronisku od: maja 2019
Rozmiar: duży
Kastracja: tak

Kategoria:

Opis

Malkolm to młody, około 2-letni, piękny i duży pies w typie owczarka francuskiego (beauceron), który został znaleziony i przyprowadzony do schroniska, dlatego nie znamy jego wcześniejszej historii. Wiemy natomiast z pewnością, że jako pies pasterski/zaganiający uwielbia ruch, jest energiczny i nie może się doczekać wyjścia na spacer. Poczuwszy zew wolności mocno ciągnie na smyczy, jakby chciał jak najszybciej oddalić się od boksu – jego aktualnego, przymusowego miejsca zamieszkania, w którym zwykle nudzi się i na dodatek denerwuje, obserwując z zazdrością przechadzających się kolegów.

Poza bramami schroniska szybko się uspokaja, lubi pobiegać, ale jednocześnie dopasowuje się do tempa opiekuna. Sam spacer też go uszczęśliwia – wówczas z zamiłowaniem węszy, co chwilę odwracając się, by sprawdzić, czy opiekun przypadkiem mu się nie zgubił. Nieustająco zachowuje czujność, więc gdy tylko na horyzoncie pojawi się inny pies, potrafi go solidnie obszczekać i często się za nim odwraca. Dlatego pobyt w schronisku, gdzie panuje ciągły harmider, jest dużym wyzwaniem dla jego psychiki, nie pozwalając mu się wyciszyć i w pełni odpocząć.

Nie znamy jego stosunek do kotów (zapewne próbowałby je pogonić, ale niewykluczone jest, że dogadałby się z domowym rezydentem), wiemy natomiast, że w stosunku do człowieka jest – jak przystało na familiarnego, bardzo inteligentnego beaucerona – niezwykle przyjazny, szybko nawiązuje z nim kontakt, a na dodatek uwielbia smaczki, co ułatwia jego szkolenie (na pewno zna komendy „siad”, „leżeć”, „podaj łapę”). Angażując się w jego odpowiednie wychowanie, wysoce prawdopodobne jest, że polubiły się również ze swoimi czworonożnymi kolegami, od których mógł być w młodości niepotrzebnie izolowany.

Malkolm na pewno wspaniale odnalazłby się w domu z ogrodem, który mógłby codziennie patrolować. Jego największym marzeniem jest jednak własna rodzina, której z pewnością oddałby swoje całe psie serce.

Kontakt do wolontariusza: 667 479 287 (Karolina); 605 43 77 86 (Arek)