Back to ADOPTOWANE

Malinka

MALINKA P 54/07/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2018 r.
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD LIPCA 2019 r.

Kategoria:

Opis

Malinka jest 11-miesięczną sunią, która trafiła do schroniska wraz z 21 innymi psiakami. Pomimo takiej ilości zwierząt pod opieką, ich właściciel starał się zajmować czworonogami, dzięki czemu cała gromadka nie boi się ludzi. Dotyk nie jest im obcy, bardzo lubią kontakt z człowiekiem.

Malinka jest średniej wielkości, ma wilczasty kolor sierści, klapnięte uszka i złote oczka. Sunia nie zna smyczy – chodzenie na niej jest dla Malinki nowym wyzwaniem. Na razie jej spacer wygląda tak, że wolontariusz zanosi ją na rękach na wybieg i w taki sam sposób wraca z nią do boksu. Gdy na wybiegu Malinka poczuje, że znika jej z szyi smycz, zmienia się w całkowicie innego psa. Biega jak szalona ze swoimi towarzyszkami z poprzedniego życia. Przychodzi chętnie do człowieka i zachowuje się jak całkowicie normalny pies. Ma dużo energii i jest bardzo wesoła. Mieszka w boksie z 4 suniami i świetnie się z nimi dogaduje. Najlepszy byłby dla niej dom z ogrodem, w którym by się czuła najswobodniej, ale do innych warunków powinna również się szybko przyzwyczaić. Nie wiemy, czy lubi dzieci, ale jest bardzo przyjacielska, więc nie wydaje się, aby miała z nimi jakiś problem.

Malinka zasługuje na dom, w którym nowy opiekun pokaże jej, jak żyć w nowych warunkach, nauczy ją chodzenia na smyczy i innych podstawowych zachowań. Jest młodziutka i szybko powinna robić postępy. Tak pozytywnie nastawiony do życia, kochający człowieka psiak nie zasługuje na życie w schroniskowym boksie.

Kontakt z wolontariuszem: 691-270-616