Back to ŚREDNIE PSY

Maksio

MAKSIO P 3/10/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2014
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD PAŹDZIERNIKA 2020

Kategoria:

Opis

Maksio został oddany przez właściciela, który utrzymywał, że z powodu wyjazdu nie może sprawować opieki nad psem, a jego rodzina także nie ma takich możliwości. Dość szybko okazało się, że Maksio jest raczej psem jednego właściciela, stąd nie dziwi, że nie udało się scedować opieki nad nim na innego członka rodziny. Psiak – porzucony w schronisku – fatalnie zareagował na oddanie. Nie pozwalał na dotyk czy próbę zapięcia na sprzęt spacerowy, atakując pracowników i wolontariuszy. Obecnie zaufanym osobom pozwala na przypięcie smyczy, a także na założenie kagańca. Bardzo lubi głaskanie i przytulanki, pod warunkiem że dobrze zna osobę, która się nim zajmuje.

Maksio jest wesołym, skorym do zabawy psem. Uwielbia bieganie za piłkami i długie spacery, na których jego ulubionym zajęciem jest tarzanie się na plecach, przez co czas spaceru należy przemnożyć co najmniej przez dwa. Na smyczy chodzi całkiem ładnie, ciągnąc tylko wtedy, gdy coś go szczególnie zainteresuje. Na czworonożnych kolegów reaguje rozmaicie – jednych mija obojętnie, drugich postanawia namiętnie obszczekać. Wobec obcych osób jest przyjazny, pod warunkiem że nie jest przez nie głaskany lub dotykany.

Maksio zanim trafi do nowego domu, musi bardzo dobrze poznać swojego przyszłego opiekuna. Gdy kogoś już polubi, jest w niego zapatrzony jak w obrazek, choć musimy ostrzec, że proces ten nie jest ani szybki, ani łatwy.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965 (Magda)