Back to SENIORZY

Maja

MAJA P 88/08/20
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2008
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD SIERPNIA 2020

Kategorie: ,

Opis

Maja jest średnią większą suczką przypominająca z wyglądu wilczura. Do schroniska trafiła z powodu zrzeczenia się przez właściciela. Ma 12 lat, ale jej zachowanie i kondycja nie wskazują na ten wiek.

Maja nie należy do łatwych psiaków. Jest bardzo nieufna, nie lubi dotyku, zapinania obroży i każdego bliższego kontaktu. W stresującej dla niej sytuacji broni się kłapaniem i warczeniem. To zachowanie wynika ze strachu i braku zaufania wobec człowieka. Sytuacja zmienia się jednak o 180°, gdy w ręce wolontariusza pojawiają się smaczki. Sunia potrafi sama włożyć głowę w smycz. Od jakiegoś czasu daje sobie nawet zapinać obrożę, tylko trzeba być przy tym delikatnym, bo Maja szybko panikuje, kiedy bliski kontakt jest zbyt długi. Czasem daje też się delikatnie pogłaskać. Nie można być jednak nachalnym i osaczać jej dotykaniem.

Oprócz smaczków, za którymi szaleje, widać również jak dużą radość sprawia jej wyjście na spacer. Cieszy się na każdą okazję. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest spokojna i opanowana. Zdarzy jej się rzucić do innego psa, ale nie do wszystkich. Niektóre mija z obojętnością. W boksie mieszka z mniejszą suczką, z którą na początku nie do końca się dogadywała, ale teraz się tolerują. Od właściciela wiemy, że Maja nie lubi dzieci i nie może z nimi mieszkać. Jest w trakcie nauki noszenia kagańca. Zna komendę „siad” i być może też inne, ale nie ufa nikomu na tyle, aby podać łapę. Nawet smaczek nie przekona jej do tak bliskiego kontaktu, który wyniknie z jej strony.

Maja nie jest psem agresywnym. Jest po prostu bardzo nieufna i ze strachu mogłaby ugryźć zbyt nachalnego człowieka. Z tego powodu Maja szuka cierpliwego opiekuna, który uszanuje jej charakter, znajdzie z sunią wspólny język i da czas, aż psinka zaufa bardziej. Wydaje się nam to bardzo prawdopodobne, że w dobrym, spokojnym domu Maja się otworzy i pokaże swoje przyjacielskie psie oblicze. Zachęcamy do adopcji dostojnej Mai, zwłaszcza teraz, w zimowym okresie, kiedy dla starszych psów ten okres jest bardzo trudny do przetrwania.

Kontakt z wolontariuszem: 507-826-269 (Renata)