Back to AKTYWNE

Magnus

MAGNUS P 60/05/21
PRZYBLIŻONA DATA UR:
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU: OD MAJA 2021

Kategorie: ,

Opis

Magnus to młody, dwu i półroczny psiak w typie grayhounda. Psiak wrócił do schroniska po nieudanej adopcji. Powodem kłopotów z Magnusem była jego agresja w stosunku do innych przedstawicieli psiej rodziny.

Rzeczywiście Magnus jest na razie trochę na bakier z manierami w psim świecie, ale powoli zaczynamy nad tym pracować i już widać pierwsze efekty. Psiak przy pierwszym kontakcie jest trochę wycofany i ostrożny, jednak na widok znanych sobie opiekunów wręcz eksploduje radością. Po pierwszych chwilach ekscytacji daje się spokojnie ubrać w uprząż i grzecznie rusza na spacer. Magnus zna kilka komend, które chętnie wykonuje. Psiak jest bardzo łasy na smaczki, co będzie na pewno dużym atutem podczas zdobywania przez niego nowych umiejętności.

Magnus jest bardzo pojętny. Na spacerach fajnie współpracuje. Potrafi nieźle biegać jak na przedstawiciela rodziny chartów przystało. Nie ciągnie, dostosowuje się do tempa biegacza czy spacerowicza. Z poprzedniej adopcji mamy informacje, że Magnus umie utrzymywać czystość w domu.

Psiak na pewno wymaga pewnej pracy i zapewnienia mu odpowiedniej dawki aktywności. Chętnie się bawi gryzakami i piłeczkami. Świetnie spełniłby się jako jedyny przedstawiciel czworonożnych w domu z ogrodem. Nie toleruje kotów i mocno interesuje się dzikimi zwierzętami na spacerach.

Kontakt do wolontariusza: 601446752, 698030150