Back to ADOPTOWANE

Maczek

MACZEK 69/10/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
ROZMIAR: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: PAŹDZIERNIK 2019

Kategoria:

Opis

Maczek to około roczny piesek, który trafił do krakowskiego schroniska w listopadzie bieżącego roku. Został znaleziony przez jego pracowników. Niestety od czasu przybycia do azylu nikt się po niego nie zgłosił.

Maczek jest bardzo wesołym i energicznym maluszkiem. Widać, że trudno mu wysiedzieć cały dzień w boksie. Dlatego, gdy tylko wolontariusz wejdzie do boksu, by zabrać go na spacer, Maczek zaczyna biegać jak oszalały i podgryzać palce wolontariusza. Nie jest to jednak szczególnie bolesne. To jedynie nawyk z czasów, gdy był szczeniaczkiem, którego nie został oduczony przez poprzednich właścicieli. Na spacerze emocje Maczka trochę opadają, ale nadal widać, że energia rozsadza go od wewnątrz. Dosyć mocno ciągnie na smyczy, ale jest też psem małych rozmiarów, więc nie trudno nad tym zapanować. Na wybiegu Maczek czuje się jak ryba w wodzie. Biega, skacze, aportuje, bawi się z kolegą z boksu, przybiega do wolontariuszy, domagając się głaskania. Jest wówczas przeszczęśliwy.

Maczek jest pozytywnym psiakiem, który potrzebuje zdecydowanie więcej ruchu niż są w stanie mu to zapewnić wolontariusze w schronisku. Obecnie Maczek zamieszkuje boks z innym psem. Nie dochodzi między nimi do spięć. Niestety kolega Maczka ma zwyczaj szczekać na obcych mu ludzi, co powoli przechwytuje od niego Maczek.

Maczek nie załatwia swoich potrzeb w boksie, więc prawdopodobnie jest już nauczony zachowywania czystości. Tego kochanego psiaka polecamy osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Maczek świetnie sprawdziłby się w domu z ogrodem, gdzie mógłby do woli biegać i bawić się (oczywiście nie jest to warunkiem adopcji). Maczek potrzebuje domu od zaraz, schronisko nie jest miejscem dla takich maluszków. Zachęcamy do jego adopcji!

Kontakt do wolontariusza: Justyna 605 988 388, Wiktoria 733 013 397