Back to MAŁE SUKI

Lusia

LUSIA P 52/05/22
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2014
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU: OD MAJA 2022
W TYPIE JAMNIKA

Kategoria:

Opis

Lusia trafiła do schroniska po wypadku. Zamieszkała w szpitalu i tam dochodziła do siebie. Przeszła także rehabilitację.

Na początku pobytu w schronisku była wszystkim przerażona i przy jakiejkolwiek próbie dotyku panikowała. Wpadała wówczas w histerię, broniła się ząbkami i krzyczała. Zaprowadzona na wybieg biegała w kółko. Pierwsze spacery poza schronisko były także dla niej stresujące. Cały czas starała się zawrócić.

Obecnie, po kilku miesiącach pobytu w schronisku Lusia przeszła dużą przemianę. Sama w boksie podbiega do opiekuna, żeby zapiął ją w sprzęt spacerowy na spacer. Bez problemu można jej założyć także obrożę. Miewa nadal momenty, w których podczas przechadzki chce zawrócić, ale gdy odejdzie się już dalej od schroniska, to idzie dzielnie przed siebie.

Lusia zdecydowanie lepiej czuje się w towarzystwie drugiego psa, u którego szuka wsparcia. Spacer na razie traktuje zadaniowo. Gdy się zatrzymujemy, to jest czujna i obserwuje otoczenie. Przy głaskaniu już nie panikuje, jednak czuć, że nie jest to jeszcze dla niej w pełni komfortowe. W boksie mieszka z trzema innymi psami, z którymi bardzo dobrze się dogaduje. Mijane psy na spacerze albo ignoruje, albo chce się z nimi zaprzyjaźnić.

Lusia potrzebuje opiekuna, który da jej czas na otworzenie się i który stopniowo pokaże jej, że spacery mogą być całkiem fajną sprawą 🙂

Kontakt do wolontariuszki: 724 107 714 (Ania), 601 976 965 (Magda)