Back to ŚREDNIE SUKI

Luna

LUNA P 93/01/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2016
WIELKOŚĆ: ŚREDNI WIĘKSZY
KASTRACJA:
W SCHRONISKU OD STYCZNIA 2023

Kategoria:

Opis

„Może nie jestem 'w typie rasy’, ale za to będę najbardziej oddanym przyjacielem” – zdaje się mówić Luna, gdy piszczeniem przez kraty dopomina się uwagi człowieka. Pełna zgoda – lepiej spędzać życie z przemiłym i kochanym psiakiem niż z jego „wyglądem”.

Luna została oddana do okna życia ze względu brak możliwości sprawowania nad nią dalszej opieki. Dotychczas mieszkała w mieszkaniu i znalezienie się w schroniskowym boksie wprost z „kanapy” było dla niej prawdziwą traumą. Z początku bała się i drżała na widok nowych osób oraz smyczy. Luna potrzebowała odrobinę czasu, by się otworzyć i przekonać do opiekujących się nią wolontariuszy. Dziś merda ogonkiem na nasz widok i chętnie wychodzi na spacery. Zakładanie smyczy odbywa się nadal powoli i ostrożnie, ale nie stanowi wielkiego wyzwania. Warto zaznaczyć, że sunia nie wykazuje agresji, a głównie lęk, który objawia się unikami i kuleniem, gdy czegoś się obawia. Ważne, by wobec Lunki zachowywać się spokojnie i nie wykonywać gwałtownych ruchów, ponieważ jest bardzo delikatnym i wrażliwym pieskiem.

Gdy Luna kogoś pozna, dopomina się głaskania, częstuje się smakołykami i przychodzi na zawołanie, merdając ogonkiem. Zdarzały się już epizody podstawiania brzuszka i pupki do drapania – doceniamy i cieszymy się, że sunia zaczyna ufać nowo poznanym osobom.  Na smyczy jest psim ideałem. Nie zaczepia psów, węszy i chodzi blisko nogi – sama elegancja, jak na dorosłą pannę przystało. 

Z informacji uzyskanych z poprzedniego domu wiemy, że Lunka akceptuje koty i psy. Obecnie mieszka w boksie z drugim psiakiem i jest wobec niego bardzo uprzejma. Na wybiegu czasem zaprasza kolegę do zabawy, choć częściej jest zajęta pilnowaniem opiekuna, szczególnie wtedy gdy ten częstuje ją smaczkami 😉

Luna idealnie odnajdzie się u boku spokojnej, opanowanej osoby, najlepiej w domu bez małych dzieci. Należy pamiętać, że z racji charakteru sunia obawia się gwałtownych ruchów i hałasu (np. wystrzały petard czy burze). Luna nie jest hiperaktywna, lubi spacery, ale raczej spokojnym tempem niż na wyścigi.  Jeśli byłaby szansa na dom z innym psem, należy poznać je przed adopcją.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze, by Luna miała okazję oswoić się z nowym opiekunem.

Kontakt do wolontariusza: 601 976 965