Back to ŚREDNIE PSY

Lucky

LUCKY P 9/11/23
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2019
WIELKOŚĆ: ŚREDNI MNIEJSZY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD: LISTOPAD 2023

Kategoria:

Opis

Zanim trafił w nasze ręce, życie Luckiego – wbrew jego imieniu – do szczęśliwych należeć nie mogło. Choć nie znamy szczegółów, bo psiak oddany został do schroniska „anonimowo” za pośrednictwem okna życia, domyślać się możemy, że nie miał należytej opieki, a widok człowieka budził w nim strach. Dziś jego zdanie na nasz temat jest już nieco inne…

My również zdążyliśmy go już nieco lepiej poznać i odkryć jego prawdziwą naturę – poczciwego wesołka w pluszowym futerku, obdarzonego niezwykle rezolutnym spojrzeniem. Optymistyczne nastawienie Luckiego do życia tym bardziej warte jest docenienia, gdyż los nie oszczędzał go, fundując mu nie tylko bezdomność, ale również konieczność okupionej bólem interwencji ortopedycznej w jego tylnej łapie, co na wiele miesięcy uwięziło go w naszym schroniskowym szpitaliku. „Szczęśliwy” Lucky obecnie jest już okazem zdrowia, operowana łapka nie sprawia mu żadnych problemów, a spacerki z nim to czysta przyjemność – są niespieszne, pełne interakcji, często przerywane postojami na tarzanko i głaskanko, które uwielbia.

Lucky łatwo przekonuje się do nowych osób, choć przy pierwszym kontakcie może być trochę nieufny (Bez obaw! Szybko Was z nim zaznajomimy!) Widząc zbliżający się moment wyjścia na spacer, jego radość jest tak ogromna, że trzeba go wręcz łapać w ramiona, bo już chciałby biec przed siebie. Przypięty do smyczy z początku przenosi na nią swą ekscytację, szarpiąc ją i ciągnąc, jakby chciał jej powiedzieć „No chodźże szybciej! Czemu mnie trzymasz?” Tuż za budynkiem schroniska bez trudu można oderwać jego uwagę od „pęta”, po czym zaczyna spokojnie eksplorować otoczenie i szukać kontaktu z człowiekiem.

Otoczony rozszczekanym, sfrustrowanym towarzystwem bezdomniaków, Lakuś również „denerwuje się” czasem na widok innych psów, ale nie jest to ani nic nadzwyczajnego, ani „nieuleczalnego”. Po prostu brakuje mu spacerów i kulturalnego towarzystwa innych psiaków, przy których nauczyłby się ogłady i kontrolowania swych emocji. Wszystko jeszcze przed nim, a jedynie trzeba dać mu szansę!

Adoptując Luckiego, zyskacie przyjaciela mądrego, o niezwykle ciekawej osobowości i przemiłej powierzchowności. Najwyższy czas, by jego życie stało się wreszcie szczęśliwe!

Kontakt do wolontariuszy: 570542330 (Milena), 605437786 (Arek)