Back to ADOPTOWANE

Lotnik

LOTNIK P 118/02/19
PRZYBLIŻONA DATA URODZENIA: 2009
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: NIE (OCZEKUJE)
W SCHRONISKU OD: LUTY 2019

Kategoria:

Opis

Lotnik przybył do schroniska jako pies dość niepewny i wycofany. Został znaleziony na os. 2 Pułku Lotniczego. Z niepokojem spoglądał na wolontariuszy i nie do końca wierzył, że nie mają oni wobec niego złych zamiarów. Okazało się jednak, że szybko udało mu się przełamać nieśmiałość i zaufał nam do tego stopnia, że po przestraszonym psiaku już nie ma żadnego śladu.

Lotnikowi nie w głowie już młodzieńcze psoty – to pies spokojny, zrównoważony i skoncentrowany na człowieku. Na spacerach nie zdarza się mu ciągnąć na smyczy ani zaczepiać innych psów – podchodzi do nich całkowicie obojętnie. Boks dzieli z dwoma kolegami, z którymi dogaduje się bardzo ładnie i razem stanowią cudownie spokojnie trio. Lotnik na pewno dogadałby się z podobnym do siebie psem rezydentem. Trudno powiedzieć, czy zbyt energiczny towarzysz by go nie przytłoczył, ale w takim przypadku najlepiej wcześniej je ze sobą zapoznać.

To co jest w Lotniku najpiękniejsze, to jest cudownie przytulaśna natura. Na wybiegu pierwszy podbiega do opiekunów i to im poświęca najwięcej uwagi. Przytula się do nich, zaprasza do głaskania, a w ostateczności po prostu stoi jak najbliżej i z zaciekawieniem obserwuje ich poczynania. W ładną pogodę najbardziej lubi wygrzewać się w promieniach słońca i leniuchować w towarzystwie człowieka. Wybieg dla niego jest atrakcyjny wtedy, kiedy może na nim otrzymać jak najwięcej pieszczot. To idealny pies dla osób, które nie przepadają za dużą ilością ruchu i raczej preferują spokojne spacery czy oglądanie seriali na wygodnej kanapie. Lotnik z chęcią przystanie na tego typu aktywności.

Lotnik jest idealnym wyborem dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała psa. Jest ułożony, nienachlany i chętny do pracy. Bez problemu akceptuje dzieci i wydaje się nam, że mógłby mieszkać również w domu, w którym są koty (podczas spacerów nie wykazuje żadnego zainteresowania kotkami w wolierach). Z racji swoich małych wymagań ruchowych może zamieszkać nawet w kawalerce i zadowoli się nieśpiesznymi spacerami po okolicy.
Lotnik to pies, u którego trudno doszukać się jakichkolwiek wad. Ma 10 lat, więc przed nim jeszcze przynajmniej kilka następnych, które powinien spędzić w ciepłym domu, w towarzystwie ukochanych osób.

Kontakt do wolontariuszek : Daria – 604 714 174, Wiktoria 733 013 397