Back to AKTYWNE

Łoker

ŁOKER P 55/07/21
PRZYBLIŻONA DATA UR: 2016
WIELKOŚĆ: DUŻY
KASTRACJA: OCZEKUJE
W SCHRONISKU OD LIPCA 2021

RASA: WYŻEŁ NIEMIECKI

 

Kategorie: ,

Opis

Łoker to pięcioletni, przepiękny pies w typie wyżła niemieckiego o dereszowatym umaszczeniu. Psiak od szczenięcia miał swój dom i swojego człowieka, którego zapewne kochał. Nagle jego świat się zawalił i Łoker trafił do schroniska. Jako powód zwrotu podano zły stan zdrowia opiekuna.

Początkowo Łokerowi trudno było się odnaleźć w schroniskowej rzeczywistości i większość czasu spędzał schowany w budzie. Możliwe, ze był przyzwyczajony do tego typu lokum, ponieważ w poprzednim domu jego codzienność również stanowił kojec. Teraz na widok wolontariusza psiak wprost szaleje z radości, bo wie, ze czeka go upragniony spacer. Łoker jest psem niesamowicie aktywnym i ma w sobie niespożyte pokłady energii. Spuszczony ze smyczy na wybiegu daje pokaz swoich możliwości. Bawi się szarpakiem, „poluje” na zabawki, skacze, biega, ściga się z wolontariuszem, od czasu do czasu wpadając z impetem do basenu. Jak przystało na przedstawiciela swojej rasy kocha wodę. Naprawdę trudno jest Łokera zmęczyć.

Po sesji szaleństw na wybiegu mogłoby się wydawać, ze jest szansa na spokojną przechadzkę, ale to tylko złudzenie. Na spacerach Łoker skupiony jest głównie na węszeniu, a do tego ciągnie jak zaprzęg reniferów, nie bardzo zwracając uwagę na osobę uczepioną drugiego końca smyczy :). Trudno mu sie dziwić, bo w schronisku wychodzi na spacery zaledwie kilka razy w tygodniu, a to zdecydawanie za mało dla tak energicznego psa. Jeśli chodzi o znajomość psich manier, Łokerowe umiejętności zaczynają się i kończą na wykonaniu komendy „siad”. Przyda mu sie na pewno odrobina szkolenia z zakresu psiego savoir vivre :).

Mimo drobnych braków w wychowaniu, ten przeuroczy pies zasługuje na dobry dom, w którym będzie mógł już zostać na zawsze. Łoker jest bardzo przyjaźnie nastawiony zarówno do ludzi jak i do psów. Podobno w poprzednim domu miał kontakt z kotami i żył z nimi w zgodzie. Ma tez pewne doświadczenie w życiu z dziećmi :). Potrzebuje aktywnego opiekuna, który będzie umiał wykorzystać potencjał psiaka. Łoker sprawdzi się jako uczestnik warsztatów węchowych, towarzysz długich spacerów, lub kompan do biegania.

Kontakt do wolontariuszki: 785 027 026 (Nika)