Back to MAŁE PSY

Lizak

LIZAK P 149/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
ROZMIAR: MAŁY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Lizak to słodycz w czystej postaci! Ten malutki przystojniak, trafił do schroniska w wyniku interwencji. Wcześniej, razem z koleżanką Słodzinką, mieszkał kątem u osoby nadużywającej alkoholu, która nie była w stanie odpowiednio zająć się psiakami. Oba psy często włóczyły się po okolicy, nie zawsze były przyjaźnie nastawione do napotkanych osób, spały gdzie popadło i jadły to co akurat udało im się znaleźć.

Początki Lizaka w azylu nie należały do łatwych, bo w obecności człowieka psiaczek zamierał z przerażenia. Ze strachem w oczach obserwował wolontariuszy, którzy wchodzili do boksu, tak jakby w każdej chwili spodziewał się, że może zostać skrzywdzony. Bez problemu jednak dawał sobie ubrać szelki i wziąć na ręce i tak pokonywał większość trasy spacerowej :). Wtulał się wtedy w człowieka i całkiem niechętnie reagował na próby postawienia go na ziemi. Podczas kilku pierwszych ‘wyjść’ całkowicie odmawiał chodzenia na własnych łapkach, przypadał do podłoża i bał się ruszyć choćby na krok.

Po kilku tygodniach Lizak nabrał odwagi i wiary w siebie i powoli zaczął się otwierać. Dużym wsparciem było dla niego towarzystwo kolegi z boksu, który pokazał Lizaczkowi jak przebierać łapkami i cieszyć się ze spacerów. Lizak bardzo lubi inne psy pod warunkiem, że nie są w stosunku do niego zbyt nachalne. Doskonale odnalazłby się w domu ze stabilnym psem rezydentem.

Nasz mały cukiereczek jest bardzo delikatnym psem i wciąż wiele rzeczy go przeraża. Jednak na widok znanych mu osób cieszy się już jak szczeniak, wdrapuje na kolana i domaga uwagi. Potrzebuje spokojnego, cierpliwego opiekuna, który obdarzy go miłością i troską, ale będzie też umiał rozpoznać sytuacje, w których psiak czuje się niekomfortowo i w których może zareagować nerwowo. Lizak zasługuje na najlepszy dom, w którym niczego, ani nikogo nie będzie się musiał bać.

Kontakt do wolontariuszki: 607 675 555 (Ula), 785 027 026 (Nika)