Back to ADOPTOWANE

Lizak

LIZAK P 149/03/22
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2018
ROZMIAR: MAŁY
STERYLIZACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2022

Kategoria:

Opis

Lizak to słodycz w czystej postaci! Ten malutki przystojniak, trafił do schroniska w wyniku interwencji. Wcześniej, razem z koleżanką Słodzinką, mieszkał kątem u osoby nadużywającej alkoholu, która nie była w stanie odpowiednio zająć się psiakami. Oba psy często włóczyły się po okolicy, nie zawsze były przyjaźnie nastawione do napotkanych osób, spały gdzie popadło i jadły to co akurat udało im się znaleźć.

Początki Lizaka w azylu nie należały do łatwych, bo w obecności człowieka psiaczek zamierał z przerażenia. Ze strachem w oczach obserwował wolontariuszy, którzy wchodzili do boksu, tak jakby w każdej chwili spodziewał się, że może zostać skrzywdzony. Bez problemu jednak dawał sobie ubrać szelki i wziąć na ręce i tak pokonywał większość trasy spacerowej :). Wtulał się wtedy w człowieka i całkiem niechętnie reagował na próby postawienia go na ziemi. Podczas kilku pierwszych „wyjść” całkowicie odmawiał chodzenia na własnych łapkach, przypadał do podłoża i bał się ruszyć choćby na krok.

Obecnie Lizak to zupełnie inny pies. Dzięki cierpliwemu podejściu człowieka, oraz radości której nauczył się od swoich psich współlokatorek, Lizak zrozumiał, że człowiek nie stanowi zagrożenia, a może być oazą bezpieczeństwa i ciepła. Ze zlęknionego wycofanego psiaka, zmienił się w wulkan energii i radości. Lizak to pies bardzo wrażliwy, ale pełen energii. Jest grzeczny i ładnie chodzi na smyczy. Musi jedynie nauczyć się panować nad emocjami, które obecnie są zdecydowanie pozytywne 😊

Lizaczek to kochany chłopak i zasługuje na najlepszy możliwy dom. Ze względu na jego traumatyczne przeżycia i tkwiącą wciąż w głęboko jego umyśle niepewność i lęk, polecamy tego psiaka do domu, w którym odnalazłby spokój. Odradzamy adopcję rodzinom z małymi dziećmi, ale polecamy Lizaka dla osób aktywnych, jest to bowiem pies młody, energiczny i pełen entuzjazmu. Za cierpliwość, spokój i poczucie bezpieczeństwa odwdzięczy się z pewnością wielkim uczuciem i oddaniem wobec opiekuna, jeśli tylko znajdzie w nim oparcie i poczuje że może mu w pełni zaufać.

Kontakt do wolontariuszki: 607 675 555 (Ula), 785 027 026 (Nika)