Back to ADOPTOWANE

Lisek

LISEK P 38/07/19
PRZYBLIŻONA DATA UR.: 2016
WIELKOŚĆ: MAŁY
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD: LIPIEC 2019

Kategoria:

Opis

Życie Liska zaczęło się w stadzie dzikich psów – był często gryziony, nie znał człowieka, a walka o przetrwanie była codziennością. Trafił do schroniska i w wieku trzech miesięcy został adoptowany. Niestety jest pieskiem mocno lękowym, zdarzały mu się agresywne zachowania i z tego powodu, po 2 latach wrócił do boksu. Podobno nie toleruje kotów i wszelkich małych stworzeń oraz przejawiał agresję w stosunku do dziecka. Mieszkał i dobrze dogadywał się z suczką, nie potrafił dogadać się z innym samcem. Przerażało go życie w mieście, sikał ze strachu, widząc obcą osobę. Wiele udało się przepracować z behawiorystą – Lisek nauczył się zostawać w domu bez wycia i niszczenia oraz załatwiać się na dworze. Do osób znanych był ufny i towarzyski. Lubił głaskanie, bawił się zabawkami.

Na ten moment jego problemy są w miarę okiełznane – schronisko jest najgorszym miejscem dla psa lękowego, a mimo to Lisek chętnie wychodzi z budy na spacer, dzielnie mija inne czworonogi i ludzi (co na początku graniczyło z cudem i zwykle kończyło się paniczną ucieczką). Oczywiście przeraża go wszystko – hałas, nowe osoby, motocykl stojący w pobliżu czy przejeżdżające auta. Potrafi jednak się przełamać i przy odrobinie cierpliwości zbliżyć do ,,strasznej rzeczy”. Na smyczy chodzi bardzo ładnie. Potrzebuje wiele czasu, żeby zaufać człowiekowi, ale jak już to nastąpi, Lisek staje się maskotką stworzoną do głaskania.

Uwielbia biegać i węszyć, radośnie wita znane osoby, upomina się o uwagę i rozdaje całusy. Jest grzeczny przy czesaniu i możliwe, że inne zabiegi pielęgnacyjne nie będą dla niego problemem. Przyszły właściciel zyska jedynego w swoim rodzaju przyjaciela!

Przed adopcją trzeba odbyć z Liskiem kilka spotkań, tak aby obie strony dobrze się poznały.

Kontakt do wolontariuszki: 507 826 269